Nelabai pavykęs eksperimentas

Vienam eksperimentui reikėjo duoti kontroliuojama elektros energijos kiekį. “Ant greitos" rankos gimė toks nelabai išvaizdus, bet mirtinai pavojingas prietaisas. Schemos nepaišysiu, tik kiek papasakosiu, nes dar kas nors sugalvos pakartoti ir nusikratys negyvai…

impulsas

Tai galingų elektrolitinių kondensatorių baterija (3×1800uFx400V) per diodų tiltelį, saugiklį ir dienos šviesos droselį pajungta prie elektros tinklo. Kai kondikai įsikrauna (kažkur iki 280V), atjungiam elektros tinklą. Tada elektra gali tekėti per galingą tiristorių ir rezistorių į apkrovą. Kadangi žinom įtampą, žinom talpą, žinom varžą, tai galim pasiskaičiuoti ir energijos kiekį ir maksimalią srovę. Dar yra pagalbinės indikacinės grandinės, atvirkščios kondikų įtampos apsaugos diodas ir paprasta indikaciją. Kaip dėžutė panaudota APC UPS korpusas.

Kol prietaisas buvo surinktas įdėja apie jo panaudojimą buvo palaidota ir šitas mirtinai pavojingas prietaisas mėtosi kambaryje. Dabar prireikė ką nors parašyti į šiuos puslapius, tai ištraukiau, nufotkinau ir rytoj ištrenksiu į garažą.


Nieko įdomaus…
High Voltage

7 Responses to “Nelabai pavykęs eksperimentas”

 1. azartas Says:

  įdomu įdomu, kokia ten ta palaidota idėja :)

 2. Administrator Says:

  magnetinių reiškinių eksperimentai.

 3. Roki Says:

  Na is praziu pagalvojau “tipo" islydis kelesdesimt kilovoltu tarp laidu, bet iskurgi cia kilovoltai, o tada pamaciau plona laideli :) )))

 4. Vitalijus Says:

  Čia gal norėta prie jo pajungti kokią ritę ir paleidus srovę milžinišką ja, pamatyti, kaip išsidėsto metalo drožlės aplink ritę? :)

 5. XXX Says:

  Teslos bandymai ? :)

 6. Gediminas Says:

  kazkur buvo mineta kad sis prietaisas turejo but skirtas serdziu isisotinimui tirti, r ju savybem nustatyti. Ar cia ne sitas?

 7. Administrator Says:

  Gediminas iš dalies teisus. Dar buvo norėta permagnetinti kai kuriuos magnetus prieš tai juos termiškai sunaikinus. Bet nelabai įdomu, o ir nemėgstu tokių pavojingų prietaisų… :(

Leave a Reply

Bot-Check (Jei ne skaičiai spauskit refresh. Tik oranžinius naudoti.)

Unhappy Tikbalang