Įrankis

Tikriausiai daugelis pirko kiniškus šešiakampius raktelius kurie susisuka kaip vaškiniai?
geras irankis
Kam juos galima panaudoti? Prireikė vienam projekte apdoroti plokštumą, o nėra frezavimo staklių. Bandymai su šlifavimo staklėmis baigėsi gėdingu fiasko. Besiblaškant po youtube, buvo pastebėtas toks specifinis įrankis kurio mintis labai paprasta- vieno peilio drožtuvas. Todėl kiniškas kiek didesnis šešiakampis buvo modifikuotas:

geras irankis
Čia matosi šešiakampio modifikacija: kiek apšlifuotas ir išgręžta skylutė varžteliui. Važteliu tvirtinasi volframo karbido (o gal Titano-volframo) dantis.

Gaunasi toks surinktas įrankis:
geras irankis
Kuris sukdamasi rėžia metalą. Jei sukimosi ašis nekliba, o metalą pakišim ir stumsim viena koordinate, tai peilis drož plokštumą ant tiek lygiai, kiek lygiai ir stabiliai stovės detalė. Aišku sukimosi ašis irgi turi buti nekreiva.
Trumpai gaunasi tokios plokštumos:
geras irankis
Rezultatas tikrai geresnis nei su rankiniu šlifavimu.

metalo apdirbimas
Bent jau ant gamyklinės plokštumos stovi be tarpų ir klibėjimo.

5 Responses to “Įrankis”

 1. miegapel Says:

  Idomiai. O i kokias stakles ta iranki kisai? man kaip tik reikia pavirsiu nuplaniruoti tai nesugalvoju kokio paprasto budo :)

 2. Administrator Says:

  Aš panaudojau tekinimo stakles. O youtube mačiau kad darė su gręžimo. Tik ten turėjo tokį staliuką kaip frezavimo staklėse, kad stumti detalę.

  Tekinimo- tai parverstos gręžimo. Tik detalę tvirtini prie įrankių staliuko. Ir aišku trūksta judėjimo laisvės. Tačiau įrankis plačiai griebia ir paima daug daugiau nei detalė.

 3. miegapel Says:

  Dekui. :) bandysim nerudijanti nuplaniruoti :)

 4. Ainis Says:

  Pagal apdirbta pavirsiu tai matos, kad yrankis nesigavo labai standus (chatter marks) ir/arba apsukos perdideles buvo, bei pastuma perdidele.
  Jei kam idomu, tai angliskai toks yrankis “fly cutter" vadinasi.

 5. Administrator Says:

  Taip, nebuvo tvirtumo. Taciau gal ne įrankyje, o detalės tvirtinime. Neturiu aš ten visokių gnybtukų, tai viskas biški vibruoja. Ypač gerai matosi, kad vibruoja ne iš pusapvalių rėžių, o kad tie rėžiai biški su bangelėmis.

  Tačiau esmė plokštumoje. Pradiniam variante vienam gale reikėjo nuimti minimumą, o kitam gale virš 2 mm.

Leave a Reply

Bot-Check (Jei ne skaičiai spauskit refresh. Tik oranžinius naudoti.)

Unhappy Tikbalang