Alkūninis velenas

Labai jau karšta. Gerai, kad garaže vėsu. Bandžiau tvarkytis bardaką, bet greitai atsibodo. Poto radau garaže Linksys bevieli ruteriuką. Perrašiau į DDWRT ir pasigaminau bevielį tinklo kartotuvą. Dabar internetas atsirado ir garaže. Nu poto, vietoj to, kad tvarkyti geležėles pradėjau žiūrėti youtubą. Nuo vieno filmuko iki kito kol pamačiau filmuką, kaip tekinamas alkūninis velenas. Ten naudoja specialų keturių čiupiklių griebtuvą ir ten galima išcentriškai pritvirtinti ruošinį. O poto netyčia radau kaip tai daroma su mano turimu trijų čiuptuvų griebtuvu.

Pakėliau kažkokios kiniškos geležies gabaliuką (ten tikrai ne plienas, nes lankstosi labai lengvai, minkštas ir veliasi) ir pabandžiau “ant durniaus” padaryti mažiuką alkūninį veleną. Dėl geležies minkštuma pirmas blynas kiek sulink ir nafig ištrūko iš griebtuvo. Gerai, kad dažnio keitiklis iškarto aptiko anomaliją ir išjungė veleną.

Antras dublis biški geresnis:
Alkuninis velenas savadarbis

Išmatavimai nebuvo naudojami jokie, nes net ir išpradžių šis velenėlis nebus naudojamas. Ašies diametras kažkur 5mm. plius minus 0.1mm.

Alkuninis velenas savadarbis
Išcentriškumas gaunamas labai paprastai- po vienu iš čiuptuvų pakišama tarpinė. Mano atveju- paprasčiausia veržlė. Šiaip yra formulė su kuria galima pasiskaičiuoti kokio storio tarpinė reikalinga prie norimo “išnešimo”…

Alkuninis velenas savadarbis
Apdirbimo kokybė tragiška, nes metalas tąsus ir aš dar priedo neturiu nei vieno teisingai pagaląsto tekinimo staklių peilio.

6 replies on “Alkūninis velenas”

  1. [Cia buvo linkas į youtube playlistą. Jei būtų nuoroda į vieną filmuką… bet ir šiaip, filmukas buvo apie krūtas komercines CNC stakles. Todėl, sorry, linkas pašalintas. Amin.]

  2. Sveiki Levai,
    Gal gali placiau parasyti apie ta isnesima , kaip paskaiciuoti.
    Bus idomu ir kitiems blogo skaitytojams.
    Beje gal gali duoti nuoroda i filma su trimis “kulaciokais ” griebtuva.
    Aciu

  3. o, persimetei i mechanika 🙂 mano aparatas kaip tik vakar sulūžo dėl mechanikos, bet kadangi šiaip ar taip galvojau keisti sprendimus, tai nieko tokio, per klaidas i žvaigždes.. 🙂

  4. Filmo tikrai nerasiu. Nes kaip su tuo jutubu gaunasi- žiūri, vieną, kitą, trečia. Nuklysti kažkur į lankas. Ir žiūrėjau neprisiloginęs, su telefonu. Tai nėra filmų istorijos. O dėl formulių…

    Cituoju:

    The simplest formula is just

    Packing = offset x 1.5

    For this example it would give

    P = 5 x 1.5 = 7.5mm

    But the following formula gives a slightly more accurate result whilst not being too complicated.

    Packing = 1.5 x offset x (1 – (1/8 x (Offset / Bar Diameter))).

    For this example it would give

    Packing = 1.5 x 5 x (1 – (1/8 x (5 / 22))) = 7.29mm

    This means that a piece of packing of 7.29mm against one jaw of the 3 jaw chuck should give the required offset of 5mm.

    [http://www.steves-workshop.co.uk/tips/lathetech/eccentrics/eccentricindex.htm]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *