Trumposauga

Visada naudojau kaitrinės lempos triuką kai dirbdavau su visokiais maitblokiais, bet pasirodo niekada nebuvau pasidaręs padoraus prietaiso- visada viskas ant snarglių… Todėl nutariau perdaryti viską naujai ir gal kiek geriau ir saugiau. O kartu ir kities parodysiu koks naudingas prietaisas yra paprasta kaitrinė lemputė.

Dirbant su 230V elektros prietaisais, kartai reikia jungti į rozetę prietaisą kuriuo nelabai pasitiki. Todėl reikia limituoti srovę tekančia į tą prietaisą. Tam labai tinka paprastutė schema su nuosekliai pajungta elektros lempute. Trumpo atveju, lemputė šviečia ir saugikliai visame name neišlaksto. O ir dažnai prietaisas nesprogsta ir jo gabalai nebeišlaksto po kambarį. Aišku labai naudinga dar naudoti izoliuojantį transformatorių.

lemputes apsauga
Įjungimo mygtukas turi šviesos indikaciją ir būtinai turi atjungti abu laidus. Papildomas jungiklis- užtrumpina lemputes. Tačiau tai nėra geras jungiklis- jis turi būti su “durniaus apsauga". Kažkaip mechaniškai blokuotis ar tiesiog gal veikti per kokią rėlę. Reikės gal vėliau pagalvoti.

lemputes apsauga
Taip atrodo “trumpas jungimas" - lempos šviečia, saugikliai sveiki. Aišku biški nepatinka tie “kolonėlių" gnybtai (dar šalia pastatysiu rozetę), bet kol kas rimčiau nesugalvojau.

lemputes apsauga
Schema paprasta ir suprantama.

2 Responses to “Trumposauga”

  1. kionig Says:

    Tai kad išmetė iš rinkos tas kaitrines lemputes. Ką dabar? :?

  2. Administrator Says:

    Nu tai ne lemputes pirk, o “šildytuvus", “heat bulb" ir panašiai. Tikrai galima surasti.

Leave a Reply

Bot-Check (Jei ne skaičiai spauskit refresh. Tik oranžinius naudoti.)

Unhappy Tikbalang