LC matuoklis

Mano testeris matuoja kondensatorių talpą, bet nematuoja induktyvumo. Taip pat labai nepatogus kondensatoriu pajungimas- mažinai nėra kontakto. Internete, www.sprut.de puslapiuose radau kiek įdomesnę LC matuoklio schemą. Matvaimo pricipas- matuojamas dažnio pokytis prijungus nežinomą kondensatorių Cx ar induktyvumą Lx prie veikiančio ir kalibruoto LC konturo. Teorinė dalis plačiai paaiškinta autoriaus puslapiuose. Schemos įdomumas, kad teoriškai ji gana tiksliai matuoja L ir C. Visas tikslumas priklauso nuo etaloninio kondensatoriaus.

Matuoklis valdomas PIC16F84 kontrolerio, displėjus- standartinis LCD alfanumerinis. Nuotraukoje displėjus nestandartinis- gavau LCD modulių su dvigubai didesniais nei įprasta skaičiais.

LC mieruoklis pagal sprut.de schemą:

LC meter

Schema maždaug atrodo taip. Plačiau prašom žiūrėti internete, autoriniuose puslapiuose.

LC meter circuit diagram

Viskas bus sumontuota į 19 colių korpusą nuo kažkokio seno switcho. Tame pačiam korpuse manau bus įdėtas ir dažnimatis bei plačiajuostis funkcinis generatorius. Jei pavyks, į generatorių įvesiu ir sweep funciją. Todėl gal būt bus galima stebėti amplitudines-dažnines charakteristikas. Bet čia kol kas tik projektas.

Prietaisas turi viduje pramoninį impulsinį maitinimo šaltinį kuris duoda +5V, +12V ir -12V. Šaltinis ganėtinai galingas, todėl įtampos bus išvestos ir į išorinius gnybtus. Tik reikės prikurti kažkokę diodine apsaugą…

11 Responses to “LC matuoklis”

 1. Darius Says:

  Kokios matavimo ribos?

 2. Anonimous Says:

  Galėjai ir tiesiogine nuoroda įdėt, ne visi taip gerai “fokiškai" supranta,kad greit rastu ta straipsnį, ar bent geresnės kokybės shema ]:) :)

  Bet ne apie tai :)
  Čia tipinė schema LC matuoklio su PIC16F84 Tik va kur gaut ta etaloninį kondika kiek pamenu 1000 pikų +- 1 % tikslumo ? Mažesnio pilna o +-1 %. O gal tame saite piko programkė pritarukta prei didesnio talpumo kondiko ?

 3. Dovydas Says:

  Jo, nuorodą galėjai įdėt ir tiesioginę. mane irgi kankina klausimas iš kur gaut etaloninį kondensatorių? Kaži kodėl ant AVR nieko panašaus nerandu?

 4. Darius Says:

  —————————–
  Kokios matavimo ribos?

 5. Darius Says:

  Kodėl nerodo mano komentarų?

 6. Administrator Says:

  Komentarų nerodo kol nepatvirtinu- apsauga nuo spamo.

  Dabar apie rodymo ribas. nuo 0pF iki 0.5mkF su esamu droseliu. Žadu įdėti kitą droselį. Induktyvumo ribos dar nepatikrintos, bet mikrohenrius ir milihenrius rodo.

  Angliškai schema: http://www.aade.com/lcm2binst/LC2Binst.htm

  Kondika pirkau rusiška- 1000pF +-5% 1500V. Didelis. Tiksliausias kuri galima rasti. Galima pridėti ir trimerį ir nusireguliuoti talpą.

  AVRui galima perrašyti softą, nes yra išeitinis kodas (source) PICo softo.

 7. augis Says:

  Na schema labai idomi, noreciau pasidaryti, tik va kaip ten su softu, arba as zioplas, arba neradau kur yra PIC'o *.herx failas, arba *.asm. Jei pateiktumet nuoroda buciau labai dekingas.

 8. Administrator Says:

  Tiems kurie nesupranta vokiškai arba tingi ieškoti:
  LC meter originalūs failai.

  (c) by sprut.de

 9. Levas Says:

  Dar nuorodos į panašius prietaisus:

  http://www.vabolis.lt/2008/04/06/kynar-laideliu-betvarke/

  http://www.vabolis.lt/2006/02/09/talpos-matuoklis-su-pic/

 10. Jadga Says:

  O kaip bitus sukonfiguruoti, kad tinkamai isirašytų?

 11. Administrator Says:

  Kokius bitus? PICo? Seniai jau dariau… source parašyta:

  ; Configuration festlegen
  ; 4 MHz: Power on Timer, kein Watchdog, XT-Oscillator

  __CONFIG _PWRTE_ON & _WDT_OFF & _XT_OSC

  Konfiguraciniai bitai šiaip turėtų būti HEX faile.

Leave a Reply

Bot-Check (Jei ne skaičiai spauskit refresh. Tik oranžinius naudoti.)

Unhappy Tikbalang