Pradžių pradžia: reguliuojamas stabilizatorius

Jei reikalingas reguliuojamas stabilizatorius, arba jei reikia stabilizatorius su nestandartine įtampa, galima pasinaudoti LM317 (LM117) įtampos stabilizatorium ar bet kokia kita analogiška mikroschema. Tai linijinis stabilizatorius (linear) ir ant jos nusodinamas energijos perteklius. Čia galioja tie patys įtampos kritimo ir galios išsiskyrimo dėsniai kai ir senesnėje žinutėje aprašytam įtampos reguliatoriui.

LM317 reguliatorius

LM317 tai trijų kojų mikroschema, dažniausiai TO220 korpuse, bet yra žymiai mažesnių korpusų. Taip pat ir SMD versijų. Reikia atkreipti į mikroschemos cokoliuote- ji skiriasi nu 78xx serijos. Čia korpusas su varžtelio skylute prijungtas prie išėjimo.

LM317 reguliatorius

Tipinė schema iš datasheeto. Vietoje dvieju rezistorių galima pastatyti vieną kintąmą ir su rankenėle reguliuoti išėjimo įtampą. Išėjimo įtampa teoriškai gaunasi nuo 1.2V iki max maždaug 28V. Maksimali srovė su TO220 korpusu- 1.5A (Čia aišku irgi teorija, nes reikia skaičiuoti galia ir išsiskiriančią šilumą).

LM317 reguliatorius

Surinkau schemutę. Vietoje rezistorių panaudojau 10k kintamą rezistorių. Manau galima naudoti bet kokį rezistorių nuo maždaug 3K iki ? net nežinau kiek kiloomų. Deja kažkodėl man 1.2V minimumas nesigavo. Net ir užtrumpinus valdymo laidelį į žemę…

2 Responses to “Pradžių pradžia: reguliuojamas stabilizatorius”

  1. ANdrius Says:

    geriau LM338t nes 5A 32v bet brangi kaip karve

  2. Administrator Says:

    Tie 5A tai dar nieko nereiškia kai prie tokių srovių įtampų skirtumas tik max 3V. Galios išsiskyrimo dėsnis tebegalioja.

Leave a Reply

Bot-Check (Jei ne skaičiai spauskit refresh. Tik oranžinius naudoti.)

Unhappy Tikbalang