2D skaneris, 2 versija

Dėl didokų iškraipymų optinėje dalyje, teko perdaryti lazerio skanavimo konstrukcija. Atsirado papildomi du veidrodžiai kurie pakelia spindulį kiek aukščiau. Horizontalaus nukreipėjo veidrodis pakeista į žymiai mažesnį ir lengvesnį ir pastatytas ant PCB štatyvo, kad pakelti prie spindulio. Vertikalus nukreipėjas kiek perkeltas ir pastatytas arčiau pirmojo nukreipėjo:

2d laser scanner

Stengiausi kad lazerio spindulys vaikščiotu griežtai stačiais kampais kai nukreipėjai stovi neutralioje padėtyje. Visi veidrodžiai stovi griežtai 45 laipsnių kampu (aišku visi kampai nureguliuoti iš akies :) ). Horizontalus skanavimas veikia idealiai, vertikalus turi nedidelį iškraipymą. Ir nelabai suprantu kur čia bėda. Itariu, kad kad veidrodžiai priklijuoti nelygiagrečiai lankstymosi ašiai, todėl atsiranda papildomi iškraipymai.

Dabar reikia sukonstruoti stiprintuvą ir ištraukti iš po stalo Amiga kompiuterį. Stiprintuvas turi buti pilnai DC pereinamas t.y. apatinis dažnio diapazonas 0Hz! Taip pat reikia perdaryti ir Amiga kompiuterį- išėjimo signalą paduoti tiesiai iš DAC. Aišku galima perdaryti ir Windozinio kompiuterio garso traktą, bet pas šį kompą visos detalės žymiai mažesnės nei pas senovišką Amiga. Beja, kol kas neradau free softo Windows PC kompiuteriams. Užtat radau dar vieną softą Amiga kompiuteriui- firma, softo gamintoja tą softą leidžia naudoti už dyką. Tikrai pagirtinas reiškinys, kad firmos, teisių savininkės, nedaro biznio iš senovinio softo. Beja tokių geranoriškų firmų nėra daug. Radau vieną gerą žaidimą, “Beneath Steel Sky" kuris irgi tapo freeware. Galėtų ir MS biški savo kromelį pravalyti.

8 Responses to “2D skaneris, 2 versija”

 1. amas Says:

  o nebus iškraipymai dėl šitos priežasties
  “Originalūs lankstus laidininkai (šleifai) atlieka tiesioginį savo darbą- perduoda signalą, ir [b]dar jie dirba kaip spyruoklės[/b]."

  gal dėl “spyruoklių" juda nevienodu griečiu, ar tai neturi įtakos

 2. Administrator Says:

  Spyruoklės identiškos, paprasčiausia geometrija- kuo toliau, tuo labiau lenkiasi.

 3. amas Says:

  ne, aš pagalvojau, kad į vieną pusę veidrodis juda greičiau :/
  į vieną pusę judant spyruoklė priešinasi, į kitą ne
  arba pačio veidrodžio svoris įtakoja, pakelt jį sunkiau nei nuleist,
  jei valdymo signalas vienodas abiem kryptim…
  sakykim, kad paišytu apskritimą, tai turėtu judėt maždaug taip, po žingsnį: x0y0> x1y1> x2y2> x1y1> x0y0> x-1y-1> x-2y-2> x-1y-1> x0y0 ir t.t., o jie gaunasi x0y0 x1y0,5… turim ovalą
  o dėl geometrijos tai manau užtenka, kad abiejų ašys būtu statmenos, tai pasiekt neturėtu būt sunku.
  jie labai nusišneku nekreipkit dėmesio :)

 4. Administrator Says:

  “Spyruoklė" priešinasi vienodai į abi puses. Pirmoji versija stovėjo kiek kreivas veidrodis- jis buvo pasvires kampu. Todėl kai jis vartėsi į šonus, veidrodis sukdavosi dvigubai. Nežinau kaip paaiškinti :)

  Šiaip, dar gali būti problemos dėl garso takelio- Amiga kompiuteris yra gana sudėtingas, ten 4 garso kanalai ir t.t. Neaišku, ar teisingai Windozė tą kompą emuliuoja. Pvz. darant horizontalią liniją, vertikalus veidrodėlis vistiek švelniai bibruoja- pataisymas- jei sustabdau veidroduka su ranka, gaunasi ne horizontali linija, bet nedidelis elipsoidas… Antras momentas- iš Amigos imamas DC signalas, be kondiku. Iš Windozinio kompo nėra galimynės imti DC signalą…

 5. dzhiurgis Says:

  Sitas zmogus gana rimtai padirbejes:
  http://web.media.mit.edu/~stefanm/TinyProjector/

 6. mindaugas Says:

  ira keli klausimai kaip ji valdyti pvz per windoze tinka valdimas per lpt gal ar butinai per garso plokste sory žalias

 7. Administrator Says:

  Per garso plokšte su stiprintuvu, per specialią plokštę, per koki MCU ir t.t. Čia tik mechaninė dalis aprašyta. Internete yra daugiau info.

 8. Tomas Says:

  Sveiki, ar turetum parduoti pora veidrodeliu? Arba nebrangiai koki aparateli is kurio galima butu issilukstenti.

Leave a Reply

Bot-Check (Jei ne skaičiai spauskit refresh. Tik oranžinius naudoti.)

Unhappy Tikbalang