Bevielio tinklo (WLAN) skanavimas

Sušelpė mus delninukais su WLAN ir iš neturėjimo ką veikti nutariau praskanuoti savo važiavimo į darbą maršrutą. Pas delninuką yra specialus softas, kuris monitorina WLAN diapazoną. Ir jei tik atpažįsta tinklo pavadinimą, tai užrašo ant ekraniuko. Toks užrašas dar nereiškia, kad toje vietoje pavyks susisiekti su tuo tinklu.
Delninuką pritvirtinau prie automobiliuko navigacijos laikiklio, paleidau skanavimą ir neskubėdamas išvažiavau į darbą…

WLAN scanning

Mano maršrutas eina per “turtingą hiftech" rajoną- pro KTU kraštelį, zoosodą ir panašiai. Tiesiog Kauno centras. Kai atvažiavau į darbą, suskaičiavau kiek stočių pagavo delninukas. Reikia dar atminti, kad skanavimas vyksta paeiliui peržiūrint skirtingus kanalūs. Jei važiuoji ant 50km/h greičiu, yra didelė galimybė, kad kokią stotį ir prašoksi…
Tačiau rezultatas nustebino… 74 bevieliai tinklai ~7km ilgio trasoje. Trys tinklai šiame sąraše yra mano, bet vistiek, 70 tinklų… Kai kurių tinklų pavadinimai pralinksmino, bet labai daug tinklų yra su “default" pavadinimais: Asus, Linksys ir panašiai. Tokie pavadinimai sako, kad arba tinklo sąvininkas yra be fantazijos, arba jis nieko neperkonfiguravo.

WLAN scanning
Atkreipkit dėmesį į “sliderį" šone- kiek kartų reikia perstumti ekraną, kad pamatyti pilną sąrašą.

Mano darbo kieme, 3 svetimi tinklai. Pirmas tinklas su daug žadančių pavadinimu “Linksys" buvo nei koduotas nei apsaugotas. Puikiausiai delninukas prisijungė prie šio tinklo. :)

13 Responses to “Bevielio tinklo (WLAN) skanavimas”

 1. Laimys Says:

  įdomu, įdomu, gaila aš ne Kaune gyvenu :)

 2. Ernestas Says:

  Labai gražu, bet neprofesionaliai atrodo.
  Kaip technikas tai manau tikrai turi WiFi antenų ar bent žinai kaip jas gaminti. Pasiimk laptop'ą ir pasijunk anteną ant mašinos stogo. Rasi žymiai daugiau (; . Va tada tai vadinsis wardrivinimu. Ir laptop'e rekomenduoju NetStumbler (; .
  P. S. Malonu matyt, kad ne aš vienas Lietuvoj naudoju dd-wrt ne televizijos router'iui… (:

 3. Administrator Says:

  Galima būtų žaisti. Bet kam man to reikia? Šis postas apie tai, kad bent jau Kaune žymiai padaugėjo bevielių tinklų. Prieš keletą metų buvo vos vienas kitas. Ir kuo daugiau lamerių naudos bevielius ruteriukus, tuo daugiau šansų prisijungti prie nemokamo interneto.

  O dėl dd-wrt nelabai ir supratau. Kelionės metu net keli “dd-wrt" tinklai buvo. Beja, tinklas vardu “Savel" irgi valdomas “dd-wrt" :)
  O “mama nera laidu" tai viešbučio Perkūno namai tinklas. Lygtai litnetas?

 4. dzhiurgis Says:

  Pries gerus metus skenavau Vilniuj, seskinej prie akropolio is 9to auksto su kryptine antenike :) radau virs 40 tinklu :) senamiestyje su delninuku vilniuj pagauni vienoj vietoj virs 10 tasku :)

 5. dlx Says:

  Tai kad iš mano buto užkampyje miesto, kur artimiausi ofisai velniai žino kur veisiasi, gal kokie 8 tinklai kartais pasiekiami :V

 6. mr.eemay Says:

  Mama nera laidu :D . Gera jum Kaune, Vilniuj… Panevezy su bevieliais tinklais tikras skvalas… Geriausiu atveju pagausi zebros mokama bevieli, arba koki privatu tinkliuka su slaptazodziu…

 7. Andrius Says:

  Gal atsidurs kromelyje sitie Ebram kaupikliai?

 8. Administrator Says:

  Deja, tik eBay. :) Negalim Marijos žemėje, SSS-inkai gali užsirūstinti.

 9. Ernestas Says:

  Atsiprašau, sumaišiau dd-wrt su open-wrt :) . Va tas tai retas daiktas.

  P. S. Kažkas blogai komentavime su botcheck. Kelis kartus prašė vest ne skaičius, o kažkokius nelotyniškus simbolius. :/

 10. Administrator Says:

  Žinau aš šitą bugą, bet tingiu aiškintis. Toks itarimas, kad Captcha kartais nesuvalgo unikodinės informacijos.

 11. Svecias Says:

  O kas tie Ebram kaupikliai?

 12. Administrator Says:

  Čia gal taip pavadino šiuos delninukus. Jie papildomai turi lazerinį barkodų skaitiklį ir buvo naudojami pajamuojant/inventorizuojant prekes. Jų tikslesnis pavadinimas “eBarman". Technine specifikacija: Intel PXA255 (400MHz?) procesoriukas, 64M ROM/ 64 RAM (yra ir su 128M RAM), Agere Systems bevielio interneto CF plokštė. Kadangi delninukas “industrinio" išpildymo, jis žymiai masyvesnis, akumai keičiami ir vos ne poros ampervalandų talpos (2.7Ah max).

 13. s2 Says:

  # mr.eemay Says:
  >
  > Panevezy su bevieliais tinklais tikras skvalas…

  Štilius :)

  > Geriausiu atveju pagausi zebros mokama bevieli,
  > arba koki privatu tinkliuka su slaptazodziu…

  Jeigu mokami turi webinę registraciją, tuomet kartais juose veikia TCP-over-ICMP tuneliai, o dar dažniau veikia TCP-over-DNS tuneliai. Guglink “DNS tunnel".

Leave a Reply

Bot-Check (Jei ne skaičiai spauskit refresh. Tik oranžinius naudoti.)

Unhappy Tikbalang