Spalvoti mirkčiojantys LEDai

Eilinis beprasmis pirkinys iš eBay. Pirkau normalius LEDus ir pakeliui iš to pačio pardavėjo už kelis dolerius paėmiau rodos 100 “rainbow leds”. Ir dar davė “free resistors”. 🙂 Kadangi šiam pirkiniui panaudotos lėšos gautos už šio puslapio mokamas nuorodas, tai galima sakyti pirkinys kaip ir už dyka.
Kokia valandą laiko smaiksčiau aš tuos šviesos diodus, balastinius rezistorius ir laidelius į maketinę plokštę:

Rainbow RGB LED
(čia apie 50…60 diodų)

Gavosi tokia nesamonė… visiškai nepanaudojamas daikčiukas. Tiktai galima pademonstruoti, šviesos diodo parametrų išsimėtymą- trumpam atjungus laidą visi diodai sinchronizuojasi, bet toliau sinchronizacija išsikraipo…

Ir kam aš juos nusipirkau? Gal yra idėju kur juos panaudoti? Ar imesti į stalčių ir užmiršti. 🙂

Šiaip postas skirtas tiem žmonėms kurie jaudinosi, kad nieko nerašau… nu nėra laiko kada ką nors sukonstruoti- tik tada aš galiu postinti. Visos schemos turi būti patikrintos…

11 replies on “Spalvoti mirkčiojantys LEDai”

  1. Na jei juos sukabint ant kokio besisukancio disko ir dar priverst mirkset gautus kazkokie vizualiniai efektai. Va tiktai klausimas ar isisinchronizavimas desningas ar atsitiktinis. Jei atsitiktinis gausis kiekviena karta ijungus vis kazkas kito. Jei desningas na tai nelabai verta gal gamint toki daikta tada, tas pats vaidelis ir formuosis visad tokiu atveju.

  2. Sveiki, as cia ne i tema parasysiu, bet pamaciau LED’us tai prisiminiau: gal kas zinot kaip ambilight’a LCD tv pasigamint? Na pradziai aisku reikia LED RGB kuriuos reikia pakabinti ant kazkokio signalo. Gal susirasti motinoj RGB signala is vaizdo kontrolerio ir paduot i RGB LED’us ? Jei kas daret kazka panasaus gal pasidalintumete patirtim? 🙂

  3. Šiaip man Ambilightas nepatinka ir kažkaip manau, kad jis nėra sveika akim… tačiau teoriškai galima pamastyti.
    4 krypčių ambiligtas: viršus, apačia ir abu šonai. Pačius RGB diodus tai labai lengva perjungti į kokią nors spalvą. Tačiau kaip ištraukti informaciją apie ekrano zonos spalvą? Originaliam telike tai padaro keliasdešimt papildomų programos kodo eilučių- jiems gi nereikia imti informaciją apie vaizdą. Ten jau yra visa vaizdo spalvingumo ir raiškumo informacija. Tereikia tik pasiskaičiuoti reikiamos zonos vidurkius ir išvesti informacija.
    O štai darant nuo nulio… reikia skaitmenizuoti video signalą, išskirti spalvinę ir raiškine dalis. Poto išvesti vidurkį tam tikroms ekrano dalims…
    Gali būti baisu. Gal galima būtų imti kokius nors analoginius filtrus ir kaupti informaciją… Nes paprastas mikrokontroleris nesuspės susidoroti su informacijos srautais.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *