Mano kalkuliatoriai androidui

Visas pasaulis arba iPadėja arba Androidėja. Aišku dar biški ir windowsėja. Apie smulkesnius -ėjimus nekalbėsim. Dvidešimt pirmas amžius verčia tobulėti. Juolab, kad pas mane net du įrenginiai su Android-Linux sistema:
Android devices
Kiniškas “ipadas" ir FriendlyARM devboardas kuri nusipirkau iš vieno žmogaus. O kai jau yra tokios “platformos", nutariau perrašyti savo weblogo kalkuliatorius (čia kur dešinėje meniu) šiai platformai. Gal koks žmogus pasinaudos ir geru žodžiu paminės…
Iš karto pasakau, tai mano pirmas projektas android sistemai ir aplamai, pirmas projektas Java kalbose. Ypač tokioje “iškreiptoje" kai android-java… :)

Toliau bus screenšotai ir pati programa nusikrovimui:
Kalkuliatoriai.apk
Viskas parašyta taip, kad veiktu ant mano kiniškos planšetės. O ten archainis 1.6 androidas. Pagal viską, turi veikti ir ant mandresnių sistemų. Tikiuosi, kad blogo skaitytojai pabandys ir parašys komentarus. Taip pat laukiam pastebėjimu apie usability ir klaidas. Vykdant komentatoriaus valią, įdėjau barkodą su programos linkų. Taigi, jei įvaldėt pernelyg protingą telefoną, tai parodykit jam šitą paveikslėlį ir softas bus nukrautas tiesiai jums į telefoną.

Android screen shotAndroid screen shot
Tai pagrindinė meniu (tikimės ją papildyti) ir 4 juostų rezistorių dekoderis. Su žvaigždute, nes teoriškai, gali būti ir penkta juosta.

Android screen shotAndroid screen shot
Tai tikslesnių, 6 juostų rezistorių dekoderis. Beja, neteisingos ir negalimos spalvos čia specialiai paliktos, nes ateityje noriu sugalvoti algoritmą kuris leis įvesti spalvas ir atbuline tvarka, o programa jau pati susigaudys kas ir kaip. Tai pat pati papračiausias dažnis- periodas skaičiuotuvas. Jis man patogus, nes turi daugiklių laukelį- taip skaičiuodamas nedarai grubių klaidų su dimensijom.

Android screen shotAndroid screen shot
Tai paprasčiausios RC konstantos skaičiuotuvas ir kiek naudingesnis lygiagrečiai sujungtų rezistorių sumatorius (tinka ir kai kuries kitiems elementams). Jei varža gaunasi per didelė, kalkuliatorius rodo begalybės ženklą. Tušti laukeliai irgi priskiriami begaliniams rezistoriams, todėl matematiškai nereikia jaudintis dėl dalybos iš nulio.

Android screen shotAndroid screen shot
Čia ispėjimas dėl neteisingos spalvos pasirinkimo ir tos pačios programos screenšotas ant emuliatoriaus.

Papildymas: SMD rezistoriai, klasikiniai, šuntai ir raidinis (EIA-96) kodavimas:
SMD

SMD

Pati programa tai čia:Kalkuliatoriai.apk.
Norint instaliuoti, reikia pasižymėti androido settinguose->Application Settings->Unknown source varnelę.

Beja, siūlykit ką dar įtraukti į kalkuliatorių.

13 Responses to “Mano kalkuliatoriai androidui”

 1. Mantas Says:

  Ką tik išbanžiau, man veikia gerai, tik nelabai patiko skaičiai su (E).

 2. Rocky Says:

  Gerai! Iš gatavų dalykų labai neblogas yra ElectroDroid iš Android Market.

 3. Administrator Says:

  Rocky nesuprato esmės… Čia gi esmė pačiam padaryti. :) O ir androidmarket labai jau iškreiptai veikia su kiniškais androidais.

 4. Rocky Says:

  Levai, supratau esmę :) Todėl ir sakau, kad gerai! :) Bet tiesiog dalinuosi patirtim, kad yra neblogų ir gatavų, kurie šalia paties pasidarytų kartais praverčia :)

 5. Alis Says:

  Šaunuolis!! Kai tik gausiu saviškį android'ą, būtinai išbandysiu :)

 6. Alis Says:

  Beje dar siulyciau itraukti koki nors 555 taimerio arba kokio LM317 skaiciuokli. Manau, praverstu :)

 7. kionig Says:

  Skaičiuoti turi galva, o kai tik bus pasikliaujama vien tik tuo daiktu, tai nieko gero iš to nebus :)

  Spalvinę varžų lentelę pamenu visas spalvas. :) Su kondensatorių kodais irgi pamenu, bent jau dažniausiai naudojumus, o jei reikia tai mintyse pasiskaičiuoji :)

  Beje, tas lenteles galima juk atsipausdinti ir prieš nosi pasikabinti :wink: Ypač patogu, kai dirbi ką nors ir reikia staigiai pažiūrėti, jei atmintyje užkrito, o čia va griebk padėklą, vesk papildomus skaičius…

  Na bet 21 a. juk.. :)

 8. Administrator Says:

  Aš asmeniškai spalvotus rezistorius labai retai naudoju, tai atmintinai man nelabai ir gaunasi. Mano mėgiamiausi SMD. Deja, jei papuola prietaisas su EIA-96 kodavimu…
  Pabandžiau patobulinimą į softa:
  SMD
  Šitas tai lengvas atmintinai.

  SMD
  Šitas irgi…

  SMD

  SMD
  SMD
  Su “R" tai intuityvu…

  Tačiau EIA-96…
  SMD
  SMD
  SMD

 9. TRintukas Says:

  kad ziuriu visi siom dienom isikibe tiktai i android ir ios, o kazkaip pamirsta kad yra dar viena gana gera mobili operacime kaip kad windows mobile. Taigi KUKU! kada ir siai os bus galima gauti jusu paruostas programeles?

 10. Administrator Says:

  Windowsams neturiu įrenginio, kad išbandyti. Tiesa turiu kažkokių lavonėlių su Windows CE… Turiu net kažkur SDK, bet žinote, dar vieną tikėjimą išmokti jau sunkoka. Ypač kaip MS su savo bajeriais…. Pvz. pasiimi projektą su MS Visual C# 2008, pasiimportuoji į dabartinį MS Visual C#2010… Paleidi- veikia. Nueini į formą, double click į bet kokį GUI mygtuką ir … pyzdets, nebeveikia. O klaidos pranešimas: “Klaida, dvigubas apibrėžimas" ir nenurodo net kur ta klaida. Pilna internetas verkenčiu programuotojų. :)

 11. dinux Says:

  Kad nereikėtu sukti galvos kaip čia dabar ta APK permesti į įrenginį, tai patogiausia QR kodą sugeneruoti pvz su http://qrcode.kaywa.com/

  Rezultatas: http://qrcode.kaywa.com/img.php?s=5&d=http%3A%2F%2Fwww.vabolis.lt%2Fstuff%2FKalkuliatoriai.apk ;)

 12. ExP Says:

  Galetum bent pasidalint source levai :) jeigu gali atsiusk y emaila,nepagailek :P

 13. mantas Says:

  sveikas,
  katik pastebejau, kad pakreipus telefona sonu, nebesimato paskutinio mygtuko ir nepasislenka i apcia…

Leave a Reply

Bot-Check (Jei ne skaičiai spauskit refresh. Tik oranžinius naudoti.)

Unhappy Tikbalang