Not ROHS compliantintas

Čia kaipgi netikėtas atradimas. Yra klasikiniai Panasonic faksai ir telefonai, su labai patogiais ir ergonomiškais rageliais. Būten senieji modeliai, kur ragelis simetriškas ir kiek storesnis. Tie nauji tai visiška nesamonė.
Ir pagalvokit, niekada gyvenime nebuvau išardęs tokį ragelį. Gal dėl to, kad jie kogero niekada negenda. O ir išardyti juos sunku- jie solidžiai padaryti ir neturi jokių varžtelių, kad pradėti ardymo procesą. Šiandien kaip tik vieną ragelį radau ir nusprendžiau- reikia jį visdėlto išardyti…

panasonic telefono ragelis
Čia tas ragelis, baisus, nešvarus, pilnas žmogienos išskyru. Ir dar pabraižytas.

panasonic telefono ragelis
O čia jo modelis ir kad tai tikras Panasonikas, Japonas iš prigimties. Tikras Matsushita Electric, PQJX2PE408Z objektas, kuris atitinka FCC reikalavimus ir neteršia eterio…

panasonic telefono ragelis
O va kas jo viduje. Elektriškai visiškai nieko svarbus. Labiausiai domina svarelis centre.

panasonic telefono ragelis
Tai maždaug 40g gryno švino. Taigis, ragelis neatitinka ROHS reikalavimus:

Each European Union member state will adopt its own enforcement and implementation policies using the directive as a guide.
RoHS is often referred to (inaccurately) as the 'lead-free directive', but it restricts the use of the following six substances:
1.Lead (Pb)
2.Mercury (Hg)
3.Cadmium (Cd)
4.Hexavalent chromium (Cr6+)
5.Polybrominated biphenyls (PBB)
6.Polybrominated diphenyl ether (PBDE)

Va tokios ir tokelės. :)

5 Responses to “Not ROHS compliantintas”

 1. Saulius Says:

  Jo… Bet tas nelegalus švino gabalas turbūt labai daug ergonomikos prideda. Galima smagiai ir elegantiškai juo makaluoti.

 2. gintaras Says:

  O kur ant to ragelio informacija, kad jis atitinka RoHS reikalavimus? Gal būt jis buvo gamintas tada, kai RoHS reikalavimų dar nebuvo, o gal apskritai skirtas rinkai, kur nėra jokių RoHS reikalavimų. Taigi nereikia ant Panasonic “varyti" :)

 3. Arūnas Says:

  Klasika yra klasika, matyt pagal senąsias tradicijas darė. Turiu ~1935 m. GPO 162 modelį, ten skambučio “modulyje" (tada dar nebuvo nusitovėjęs paprotys viską montuoti viename korpuse) ant apatinio dangčio prisukta didžiulė švininė plokštelė aparato stabilumui užtikrinti. Telefono bendras svoris daugiau nei solidus.

 4. Administrator Says:

  Gintarai, gi niekas nesako, kad Matsušita sukčiauja, čia gi labai senas ragelis. Čia tik šiaip, žinutė, kad senas ragelis tikrai nepraeitu pro EU direktyvas.

 5. Kastytis Says:

  Praeitu, praeitu..reik tik instaliuoti papildoma softa, kad tikrinimo metu, svinas apsimestu ne svinu, kaip folksvagonas, kad padare su tersalais Amerikonijoj

Leave a Reply

Bot-Check (Jei ne skaičiai spauskit refresh. Tik oranžinius naudoti.)

Unhappy Tikbalang