Radiacijos logeris

Tai dar viena dalis atominio šlamšto. Kažkaip prasprūdo pro mano akis kai buvo iškraunamas. Gal buvo kažkokiuose maišuose. Pirmiausia pamačiau prietaiso galą ir pagalvojau, kad tai kokia nors inspekcinė kamera. Bet ištraukus pasimatė užrašas ant šono- GammaTracer, continuous dose rate monitor.

gamma tracer genitron

Tikrai ne kamera, bet kažkas su radiacijos matavimu. Trumpa užklausa internete parodė, kad tai “stand alone" radiaciojos lygio logeris. O ta dalis kuri pasirodė kaip kamera tėra tik optinis duomenų perdavimo portas.

gamma tracer genitron

Papildomas lipdukas parodė, kad prietaisas sukonfiguruotas nuskaityti radiaciją kas valandą ir dar kažkas “AC 250/200 2 min". Pats prietaisas neradioaktyvus.
Skrodimas parodė, kad prietaisas tai du išlydžio pagrindu veikiantys radiacijos detektoriai, mikrokontroleris, duomenys saugomi tikriausiai statiniam rame. Rodos iššaugo 5000 (10000) matavimų (šiais laikas- labai mažas dydis).
gamma tracer genitron

Maitinimo šaltinis- ličio elementai (ne akumai), kurie biški apsisysiojo, bet voltmetras parodė, kad įtampa kaip ir normoje (lygtai 2008 metų gamybos).
gamma tracer genitron

Prie atminties detektuota 3V, prie aukštos įtampos šaltinio- tikrai aukšta įtampa. Gaunasi, kad prietaisas kaip ir veikia.
gamma tracer genitron

Tik kaip su juos susišnekėti buitinėm priemonėm, be specialaus prietaiso. Imtuvas panašus kaip visokiuose televizuoriuose- modulis. Jaučiu, kad čia naudojamas moduliuotas signalas. O ne tiesioginis ala RS232 per optiką. Prietaisas batareikinis- vadinasi jis laukia kažkokio start kodo, kad pradėti pašnekesį. Tačiau kaime neturiu priemonių kiek labiau analizuotis jo veikimą.

gamma tracer genitron

Dar pastebėti keli jutikliai:
gamma tracer genitron
Tas žalvarinis svambalas greičiausiai pagreičio (kritimo, smūgio) jutiklis, šviesos ar foto diodas kažkodėl nusuktas į korpuso pusę. O tas pilkas kvadratas greičiausiai rasos (dew) jutiklis.

Kol kas neradau daugiau techninės informacijos ir softo šiam prietaisui. Jei kas žino, dirbo, čiupinėjo tokius prietaisus, parašykit. Nes tokius detektorius- logerius turiu kelis. Tiesa nežinau kitų būklės.

(Kai kurios nuotraukos pasididina)

Užrašai ant prietaiso:

Vokietijos sertifikatas: BZT G121 363F
Genitron Instruments GmbH
T GTRACER SN GF1195
Heerstrasse 149, D-60488 Frankfurt/ Main
H*(10) K(air), X, H(x)

Radiaciojos detektorius (Geigerio Miulerio lempute): Vacutec messtechnik GmbH, modelis 70003A (yra interenetuose datašytas)
gamma tracer genitron

Leave a Reply

Bot-Check (Jei ne skaičiai spauskit refresh. Tik oranžinius naudoti.)

Unhappy Tikbalang