Spektras ir tirpiklis kaip kapitalizmo įrankis

Fazendoje aš naudoju seną kompiuteriuką 8710w. Šiaip, aš jį radau šiukšlyne ir tik kiek pridėjau RAM, bei pakeičiau diską į SSD. Ir jis man labai padoriai veikė, o dar ir Windows 10 Pro visiškai legalus (tikriausiai HP licenzija suveikė, nes skaičiukų nereikėjo). Buvau visai patenkintas.

senas notebukas
Netgi šiokie tokie 3D efektai sukasi (gal ne veltui nvidia quadro užrašyta). Tačiau pastebėjau, kad kompiuteriukas sulėtėjo. Aišku dar ne tiek, kad stipriai nervintu, bet dabar reikia sulaukti gal kokius trys ratuko apsisukimus kol atsiranda login ekranas, ir po prisiloginimo kiek reikia laukti. Dar pastebėjau, kad pradėjo kiek laginti HD filmukai iš telefono. Ypač jei per HDMI transliuoti į televizorių. Seniau to nebuvo, buvo gal vienas rutuliuko apsisukimas ir po logino išviso nereikėjo laukti. Diskas sveikas ir tvarkingas, virusų tikrai neturiu, jokio softo nepriinstaliavom (tik oldskūlinis softas), jokių “bells&whistles" nėra.

Kiek paguglinus radau microsofto paaiškinimą- męs labai bijom Meltdown ir Spectre todėl visuose windowsuose integravom apsaugas nuo galimu niekadėjų. Praktiškai nupjovėm procesoriaus kešą, todėl ir lėtai veikia, ypač ant senų mikroschemų.

Citata iš microsoft.com:
With Windows 10 on older silicon (2015-era PCs with Haswell or older CPU), some benchmarks show more significant slowdowns, and we expect that some users will notice a decrease in system performance.

O jei turit 7 ar 8, tai jums visiškai nepasisekė ir atnaujinkit (nusipirkit) naujus windowsus. O jei lėtai veikia, tai ir naujus kompiuterius.

Ir kogero, šito reikalo neįmanoma išjungti. Nors ir radau kažkokį “utilitą", jis man rodos niekuom nepadėjo:
antipspektro isjungejas

Kaip matom, tipo išjungta. Ir dabar hackeriai gali peržiūrėti mano porno kolekciją kompiuteryje. Tačiau greičio padidėjimo kaip ir nepajutau. Tačiau su chronometru nestovėjau. O visokius benchmarkus paleidinėti tingiu.

Kaip sekasi blogo skaitytojams? O gal visi turi pačius naujausius ir tobuliausius agregatus ir nieko nepajuto?

7 Responses to “Spektras ir tirpiklis kaip kapitalizmo įrankis”

 1. Administrator Says:

  ot dabar pasidarė smalu. Man gi neseniai net keli žmonės nešė savo notebukus ir skundėsi laginimu. Ir kaip ne keista, nebuvo kompai labai užnešti šlamštu. Vienas buvo netgi šviežiai instaliuotas (aš įdėjau SSD ir išsprendžiau kaip galvojau problemą). Pas visus buvo žiaurus stabdymas per diską. O gi mano nešiojamam irgi sulėtėjo disko skaitymas… Gal tai irgi susijusi bėda?

 2. kažas Says:

  Vienintelė priežastis diegtis Windows 10 tai tik žaidimams. Kadangi nežaidžiu, tai visi kompiuteriai kuriems yra tvarkyklės ir W7 sukasi būtent ant jų. Kur nėra W7 tvarkyklių sukasi Linux.

 3. Administrator Says:

  Nu mikrosoftas rašo, kad updeitai yra ir pas 7 ar 8. Ir kadangi legacy kodas šriftų paišymui, tai sulėtėjimas bus didesnis.

 4. kažas Says:

  O galima nuorodas į tuos atnaujinimus ar bent jau numerius, kad pasitikrinti ar tikrai W7 irgi tuo serga.

 5. Administrator Says:

  galima ir paguglinti…

  https://tinyurl.com/ybeq2wb7

  microsofto domeine tikriausiai patikima.

  Dar galima MS straipsnį KB4090007 pasinagrinėti. (Čia apie procesorius kurie bus patchinami)

  dar ir intelio CPU mirties nuosprendis:
  https://newsroom.intel.com/wp-content/uploads/sites/11/2018/04/microcode-update-guidance.pdf

 6. kažas Says:

  O kaip guglinti? Gal: “MS atnaujinimai kurie sukelia sabolio paranoją"? Nes jei klausiu, reiškia nejaučiu to sulėtėjimo ir pakibimų, nei ant naujų, nei ant senų procesorių. O jei būtumėt nurodęs kurie čia atnaujinimai taip sulėtino darbą, tai būčiau pasitikrinęs ar tai man nelėtina, ar tai išvis W7 tokių neturi. O šiaip spectre su meltdown tai tik ledkalnio viršūnė ir realiai visas paskutinio dešimtmečio pagreitėjimas skylėtas kaip rėtis ir visi shared hosting visiškoje šiknoje. O naminiam kompiuteryje išvis dėl to galvos nesukčiau, nes visi rimti prisijungimai gi su 2FA.

 7. Administrator Says:

  Tiksliai nežinau, bet man atrodo kad “Windows 10 Fall Creators Update"… arba vėlesnis. O dėl 7 negaliu pasakyti, nes nesėdžiu prie naminio kompo.
  O štai kur dabar rašau, tai jis turi ir mikrokodo updeitą (kurį reikia instaliuoti per bios) ir patys windowsai kažką turi. Visa bėda, kad cia PCIe M.2. Samsung EVO, tai čia kažką pastebėti kogero neįmanoma- per greitai viskas veikia.

Leave a Reply

Bot-Check (Jei ne skaičiai spauskit refresh. Tik oranžinius naudoti.)

Unhappy Tikbalang