Termokontroliuojamas ventiliatorius 3

Ankstesnėje schemoje temperatūra momentaliai įjungia ventiliatorių. Nėra jokio reguliavimo. Tereikia įdėti vieną rezistorių (R5):

PWM Fan control circuit

Kol reguliuojat savo schemos jautrumą, pravartu vietoje rezistoriaus R5 įlituoti kintamą rezistorių. Jo varžą turi būti apie 200K … 1M. Po parinkimo, išmatuojam jo varžą ir įlituojam paprastą rezistorių su atitinkama varža.

Neužmirškit pridėti kondensatorių netoli mikroschemos įėjimų. Schema ganėtinai jautri ir įvairūs trūkdžiai priverčia suktis ventiliatorių.

6 Responses to “Termokontroliuojamas ventiliatorius 3”

 1. Savel brain dump » Blog Archive » Termokontroliuojamas ventiliatorius 2 Says:

  […] Savel brain dump tas pats chaosas kaip ir kambaryje… « Ventiliatoriaus valdymas moduliuojant impulso plotį Termokontroliuojamas ventiliatorius 3 » […]

 2. Justas Says:

  Sveiki, norėjau paklaust, kurias kojas turite omeny, kai sakote, kad nepamiršt kondensatorių ant įėjimų. Dėkui.

 3. paulllll Says:

  Sveiki, gal ir patiko man schema .as siap ieskau paprastos schemos 12v variklio reguliavimui gal ka galetumete patarti ? dekui uz ats. Kiek ieskojau intere mandros visos arba su PWM. Man reiktu apie 2A kad laikytu. cirkuliacinam siurbliiukui.

 4. Administrator Says:

  Pati paprasčiausia: http://www.vabolis.lt/2010/05/03/termoreguliacija/

  Jokių PWM, apkrovos dydis priklauso tik nuo galinio rakto dydžio. Tačiau tik du greičiai: įjungta ir išjungta. Jei komparatorių pakeisti operacinių, o tranzą ant dyyydelio radiatoriaus, būtų analoginis išėjimas. Bet nerekomenduoju.

 5. Kaspras Says:

  Sveiki, o gal galima pcb gauti ? :)

 6. Administrator Says:

  Straipsnis 9 metų senumo… PCB…
  Dalinai tiktu šita (SMD komponentams):
  http://kromelis.savel.org/83-60144.html

  Bet rekomenduočiau pasidaryti savo arba sujungti laideliais. Nes PCB skirta žymiai sudėtingesniams eksperimentams ir joje numatyti papildomos detalės nesusijusios su šiuo projektu.

Leave a Reply

Bot-Check (Jei ne skaičiai spauskit refresh. Tik oranžinius naudoti.)

Unhappy Tikbalang