Aš laimėjau arba būkit budrus- aferizmas ir duomenų nutekinimas

Dėmesio! Longreedas, tiksliau daug paveikslėlių. Tai reali, neseniai įvykusi istorija kuri nutiko man. Ir toje istorijoje yra aferizmo ir gal netgi kriminalo elementų susijusiu su asmens duomenų nutekinimu. Veikiantys fiziniai ir juridiniai asmenys: Levas (Aš), DHL Lietuva, Seeed Studio ir Translaineris UAB.
Kaip jau visi žinote, PCB savo žaidimams aš užsisakau Seeed Studio puslapiuose pas kinus. Kaina pas juos apie 5€ už dešimt plokštelių (paprastai sunaudoju kokias 2 ar 3) ir aišku atsiuntimo išlaidos. Seniau būdavo siuntimas už dar kokius 6€ ir gaudavai paprastu paštu. Dabar jau tos paslaugos nebėra, tačiau ir laikai pasikeitė ir greitas pristatymas per DHL už 20USD/€ nebeatrodo toks baisus. Ir gaunu ne pirmą užsakymą. Nesenai persibraižiau savo GSM plokštę- ištaisiau kelias klaideles ir kai ką patobulinau. Užsakiau pas Seeed ir po kažkiek laiko Seeedas parašė laišką, kad jie pagamino ir jau išsiuntė. Tačiau netikėtai, tą pačią dieną gaunu SMS žinutę:
ismuitinimas
Tai buvo kiek netikėta. Pirmiausia, prie ko čia tas “translaineris" ir iš kur jis žino apie mano siunta ir ko jis nori? Aišku giliai širdyje aš jau žinojau kame reikalas, nes šis UAB man žinomas jau labai daug metų ir labai turiu daug nemalonių prisiminimų. Todėl įvertinus, kad blogiausiu atveju tai kainuos papildomą užsakymą pas Seeed, ėmiau jautį už ragų ir iš darbinio emailo parašiau paprastą laiškelį. Tačiau pradžiai iš Seeed puslapio visa chronologija. Matosi, kad SMS žinutė atėjo tada, kai PCB dar buvo Kinijoje. Tą informaciją žinojo tik Seeed, DHL (globalus) ir DHL Lietuva. Tačiau sužinojo ir Translaineris:
ismuitinimas

O čia mano “nustebintas" laiškas- kas per siunta?
ismuitinimas

Neužilgo gaunu laišką su įdomia informacija:
ismuitinimas
Pageltoninau jau aš, tai “paslaugos" įkainis, jei sutikčiau su jų pagalba. Čia tai dar nieko. Prie laiško prikabinta kiek svarbesnė informacija:
ismuitinimas
Tai siuntos DHL invoisas, kuris keliauja kartu su siunta ir joje yra mano asmeninė informacija- pavardė, vardas, adresas, telefono numeris. Čia, dar karta primenu, laiškas atėjęs ne iš DHL, o iš UAB Translaineris. Ką patvirtina ir papildomai prie laiško pritvirtinta sutartis, kur nurodyti visi UAB kontaktiniai ir identifikaciniai duomenys.

ismuitinimas

Suvokdamas totalų briedą, toliau laikau savo “vagą":
ismuitinimas
Rašau, kad siuntos vertinamoji (bendra sava) vertė yra ~5€ ir tai tikrai mažiau už 22€. Kartu biški apšneku DHL darbo kokybę (tą savaite turėjau su dar 3 siuntom, viena buvo apmokestinta ir mokesčiai sumokėti. Dėl to ir skaičiau teisinius dokumentus ir operuoju keistais terminais kaip “bendra sava vertė").

“Muitinės tarpininkas" eina va-bank ir bando kažką įrodyti:
ismuitinimas
Prašo iš manęs kažkodėl suteikti informaciją ir kogero užsakyti jų paslaugą. O kad paremti savo argumentus, prie laiško prikabintas LR muitinės lankstinukas. Panaši informacija yra ir LR muitinės puslapiuose ir kiek pasikuitus, su paveikslėliais ir Lietuvos pašto puslapiuose.

Atgal siunčiu kiek gruboką laišką:
ismuitinimas
Gal jau kiek buvau pavargęs ir jau truputi atsibodo, kai tave laiko durnium.

O čia išskiriau eilutę blogo skaitytojams kuri pati svarbiausia tame lankstinukyje. Visą lankstinuką prikabinu irgi.
ismuitinimas

Daugiau laiškų iš “tarpininko" negavau. Ketvirtadienį paskambinau į DHL ir pasakė, kad siunta išvežta į Kauną, pristatymui. Į klausimą kaip Translaineris sužinojo apie mano siuntą, mergina telefonu pasakė, kad jie yra jų komerciniai partneriai. Į klausimą dėl duomenų nutekėjimą be mano sutikimo, kiek susimėtė, poto susiėmė ir pasiūlė kreiptis raštu į DHL. Kažkaip praėjo noras raštu kreiptis į DHL, bet atsirado kažkoks noras kreiptis ADA.LT (valstybinė duomenų apsaugos inspekciją).

Penktadienį siunta jau mano rankose.

Muitines lankstinukas apie siuntas

5 Responses to “Aš laimėjau arba būkit budrus- aferizmas ir duomenų nutekinimas”

 1. Sabo Says:

  as pries kokius 10m tokio smagumo apturejau, verte buvo didesne tai galu gale is principo teko grazint siunta i US.
  o kaip lpastui irodyt, kad jei siunta apmokestinama, skaiciuot mokesciu nuo siuntimo kainos nereiketu ?

 2. Administrator Says:

  Reikia paštui pateikti tvarkingą invoisą (sąskaitą) kur išskirtos siuntimo, draudimo, “handling" eilutės ir išrašą iš banko su mokėta suma (tinka ir paypal išrašas).
  Pas patį paštą irgi yra lankstinukas apie tai.
  Esmė tame, kad vertinant siuntą naudojama vertė be siuntimo. Tačiau jei mokesčiai jau reikalingi, tai PVM skaičiuojamas nuo pilnos sumos.

 3. arkas Says:

  Būtent. Todėl kartais labai verta pirkti iš kinų, kurie nemažą dalį kainos reklaminiais ar velniai žino kokias tikslais suverčia į siuntimo išlaidas.

 4. Algis Says:

  Smagu matyt, kad šie aferistai ir reketininkai liko nieko nepešę :)

 5. Dzeraldas Klimas Says:

  Ble, o as pernai uzsakinejau kateriui hidrauline vairavimo sistema, preke is kiniecio su viskuo kainavo 473,95 EUR, o tie pederastai is translainerio pasieme dar 148 EUR. Siunte sutarti, ryskiai visus duomenis gavo is DHL. Jei kas netiki, galesiu kur nors ikelt visus PDF is ju. Bet cia gal suma jau didele prekes ? Reiks skaityt kazkur, nes tarpininkai kaip ir nafig nereikalingi.

Leave a Reply

Bot-Check (Jei ne skaičiai spauskit refresh. Tik oranžinius naudoti.)

Unhappy Tikbalang