Seniai jau aprašiau vandalizacijos procedūrą… Šio straipsniuko auka štai šis, gana didelis, baltas, su radiatoriais daikčiukas:
Čia tikrai ne kompresorius padangom pripūsti. O Hughes Network System satelitinio ryšio “galva”. Šiaip tai čia dvi galvos. Didžioji- tai siustuvas, mažoji- imtuvas.
O dabar smulkinam ir žiūrim, kas paslėpta viduje… (daug fotkių, spauskit nuorodą).
Nuimam dangtelį. Viduje nieko indomaus- standarinis aukšto dažnio modulis kuris kažką daro. Po juo matosi kiti moduliai.
Pakeliui nulupinėju ekranus, kad pamatyti vidurius. Beja, viduje buvo prikišta “silica gel” ir nėra jokių dregmės pėdsakų. O šiai aparatas tai senoviškas…
Čia jau daugiau sluoksnių nulupta ir matosi bangolaidis.
O čia jau visi siustuvo moduliai išrakinėti. Beja, dauguma modulių ir komponentų pagaminta NEC firmos.
Iš kairės į dešinę: dažnio “daugintuvas”- į vieną galą patenka signalas iš žemo dažnio šaltinio, ir čia dažnis dauginamas iki satelitinių gigahercų. Geterodinas su kažkuo. Kontrolė ir maitblokiai galios daliai. Bangolaidis ir pirmas stiprintuvas. 2W galios stiprintuvas. Viršuje imtuvas ir input/output modulis.
Tikriausiai geterodinas. Graži dėžutė pakabinta ant laidų ir permatomų “snarglių”- matyt apsauga nuo vibracijos.
NEC firmos bangolaidžiai ir moduliniai stiprintuvai.
2W galios stiprintuvas. Ant jo parašyta NEC D3245A 2W AMP. Modulis: NEC M6076A- tai kažkoks “zondas” kuris matuoja išėjimo parametrus.
Tarpinis stiprintuvo modulis išluptas iš bangolaidžio. NEC M0302C.
Šiaip technika nuvylė- jokios egzotikos. Rusiška tarybinė technika atrodė įdomiau. Ir ten dar aukso sočiai papilstyta. O čia- modulio galiukas kiek paauksuotas. Ir sidabro nėra… 🙂 Visos mikroschemos su spec markiruote- nepanaudojamos. Nebent SMD smulkmė. Užtat geri varžteliai 😉
Na atrodo tai gan brutaliai