AVR USB 001! Ir vėl…

Kai reikia ką nors patirti, ką nors paprogramuoti, aš imu iš stalčiaus savo seną PCB plokštelę su ATMEGA16 mikroschema, biški palituoju jei reikia, perprogramuoju ir naudoju. Tačiau laikas eina, PCB sudilo, vietomis atšoko takeliai, o ir šiai nei technologiškai, nei estetiškai nebegražiai atrodo. Gal prie 5 metus (vaje) viskas buvo ir gerai, bet dabar jau yra Kiniškos pramoninės PCB
Kodėl ta pati, archaiška Atmega? Juk yra tiek naujų procesoriukų, visokios ARM technologijos ir panašiai… Ogi todėl, kad aš dar vis tebeturiu prilupinėtų atmegų. Ir dar dėl to, kad naujom mikroschemom man reikės daug ką mokytis iš naujo, o aš tingiu. O beto turiu šiokią tokią paprogramių biblioteką ir biški загатовкю. O ir dar, naujos mikroschemos dažnai tupi durnuose korpusuose (arba siaurakojai arba BGA) arba reikalauja visokių papildomų reikalų. Kodėl ne ARM ir ne koks androidas? O kam man “ekskavatorius rūtų darželyje”? Aišku yra pas mane ir ARM devboardas su Androidu, yra ir Texas Instruments kažkoks devboardukas, ir Freescale semiconductors 8 ir n-liolikos bitų kontrolerio devboardai. Tačiau pagrindinė bėda laikas. Ypač dabar, kai darbe teko persikonfiguruoti į chemikus. 🙂

AVR USB 001 V2.0

Taigi, versija 2.0. Pagrindiniai skirtumai nuo pirmos versijos:

 1. Taigi dvisluoksnė ir žalia PCB! 😉
 2. 5 ir 3.3V technologija (jumperis ir LT117).
 3. RTC on board. Tiesa, tas durnas, Holteko.
 4. I2C sleivai on board: eepromas ir LM75.
 5. SPI flaš čipas (tiesa, dar neišbandžiai, nes visi turimi mažavolčiai, o aš dar noriu išlaikyti suderinamumą su 5V technologija)
 6. VISI I/O pinai išvesti ir galima prie jų lituoti.
 7. 6 pin ISP. Čia gal ne navarotas, bet paprasčiausiai reikėjo sutalpinti viską ant 5×5 plokštės.
 8. Mini USB lizdas.
 9. Žymiai daugiau kondikų- turi mažiau triukšmauti. LC filtras ant Vanalog.
 10. Kogero suderinamas su visais mano eksperimentiniais projektais. Ir kogero netgi su visais V-USB projektais.

Pridedu testinį softą kuris leidžia patikrinti LCD, I2C epromą, termometrą ir laikrodį. Kaip visada, source code ir sukompiliuotas hex failas.

O kad būti visai geriečiu, prašom: Eagle schema, PCB ir Gerberiai.

P.S. beja, vietoje 16 atmegos gali dėti ir didesnę ir mažesnę. Svarbu tik kad sutaptu pinoutas.

8 replies on “AVR USB 001! Ir vėl…”

 1. O Arduino teko išbandyt? Turėtų veikt softas su šita plokšte. Man tai nepamainomas dalykas, kai tingiu rimtai programuot:).

 2. Tai arduino makrosinė kalba taip pat turi veikti su šiuo hardwaru. Tačiau aš esu arduino priešininkas- per daug makrosu ir “jums nereikia žinoti kaip tai veikia”. Poto labai sunku būna rasti problemos sprendimą… 🙂

 3. kam viska daryti per notepad ir komandine eilute su make, kai NEMOKAMAI yra duota AVRStudio ir viska galima daryti per IDE?
  sukuriau *.prj sudejau dependancus, pataisiau per kelias vietas redeklaruota F_CPU, pataisiau i iprastesne forma keleta tavo includu (dabar jie pilnai vienas nuo kito, kiek imanoma, nepriklausomi) ir viskas veikia.
  beje, su holteku galima dirbt kiek paprasciau, nei priburei. siuo metu neturiu konkreciai, bet pries koki 20m teko susidurti ir tokios painiavos ten tikrai nebuvo.

 4. visu pirma tools->make all yra Programmers Notepad’e, o ne AVR Studio 4 (nesakau, kad pn yra blogesnis ar labai kazkuo geresnis).
  del pacio kodo, kuris rasytas pries ~20m, vargu ar bus kur islikes, bet tikrai visokiu pripliaskiu nereikejo. gal todel, kad tuo laiku intere nelabai buvo datacheetu ir chipo valdymas buvo kaip “juodos dezes” – tipo programa veikia, negliucina ir OK 🙂

 5. Kaip ir minėjau, PCB tinka ne tik ATMEGA16, bet ir kitom. Pvz, čia dvi plokštelės su ATMEGA324PA.

  ATMEGA324PA

  Beja, užtenka sumontuoti R1-R4 rezistorius (100R…500R), kelis kondikus, ISP jungtį, R18 (10K…20K), kvarcą (jei reikia), L ir jau galima bandyti- elektros iš programatoriaus per ISP pilnai užtenka programuoti ir bandyti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *