ZX Spectrum

Šiandien užsukau į vietinį “skuduryną", kad nurašyti elektros skaitiklių parodymus ir tarp kalno įvairiausio šlamšto radau keletą daikčiukų kurie mane kiek sudomino. Tai buvo Sega Game Gear nešiojamas žaidimų kompiuteriukas ir klasika- originalus Sinclair ZX Spectrum. Skudurai vežami iš anglijos, tai kompiukas atkeliavo tiesiai iš sero Sinklerio tėvynės. Už spektrumą sumokėjau nežmoniškai didelę sumą- 3Lt.

ZX Spectrum, speccy tai rodos buvo pats populiariausias 8 bitų personalinis- žaidimų kompiuteris. Dar jis idomus tuo, kad jis buvo hardwariškai iškoduotas ir labiausiai klonuojamas kompiuteris tarybų šalyje.

ZX Spectrum

Originalus spectrumas yra žymiai mažesnis nei jo klonai. Jis tiesiog telpa į delną. Vienas įdomus momentas- kompiuteriukas tikriausiai maitinamas standartiniu tinklo adapteriu. Jo išėjimas, kaip parašyta- 9V. Tik vienas momentas- standartiniai adapteriai nuo svitčų netiko- kažkodėl pas kompiuterį kištukas atvirkščias. Maitinimo pliusas eina į išorę. Pajungus tiesiogiai gaunasi trumpas per 7805 stabilizatorių.

ZX Spectrum

Visuje ganėtinai nedaug detalių. Originalus spectrumas turi dvigubą atmintį- kiek žinau, tik pirmasis klonas- santaka turėjo dvigubą atminti. Visos detalės išskyrus vieną- standartinės. Viena didelė mikroschema Z80 procesorius, kita- specializuota, o trečia- ROM. Visos kitos mikroschemos- RAM ir standartinė TTL logika.

ZX Spectrum

O kaip gi pabandymui neparašiūs “specialios" programos kuri visada būdavo rašoma ant mano gero draugo kompiuterio…

9 Responses to “ZX Spectrum”

 1. Darius Says:

  Kas tas znaika? :D Kur tas skudurynas, kur galima tokių daikčiukų atrasti?

 2. Administrator Says:

  Znaika tai mano draugas. :)

  Skudurynas yra Kalantos gatvėje, Kaune. Tik bėda ta, kad čia “didmeninis" skudurynas, todėl žmogeliukai neįleidžiami. Nebent pirksi kažkiek maišų skudurų. O elektronika nusėda rušiuojant drabužius. Mačiau ten dar mėtosi kažkoks skaitmeninis SAT tiuneris su dviem slotais kortelėm. Gal reikės nusipirkti uz 5Lt :)

 3. Znaika Says:

  I'll be killing you (not softly)…… :[

 4. bfw Says:

  tai ar naudoji šį aparačiuką dar?

 5. Administrator Says:

  Nenaudoju.

 6. Hamas Says:

  Nu, pas mane kazkada buvo ZX spectrum'as - pavoge. Bet kiek atsimenu, jo isvaizda kazkokia kitokia buvo - gal jau koks truputi naujesnis laidimas ar pan..
  kolega, jei nenaudoji, gal uz panasia kaip isigijimo kaina perleistum man? - kazkaip sentimentai lipa i virsu - noreciau vel toki turet :)

 7. Administrator Says:

  no way! ;)

 8. Hamas Says:

  Ale ot skupas:) juokauju ;)

  turiu klausimuka, bet nenoriu cia siukslinti - gal galima butu tamstai parasyt tiesiai i e-mail, ar pan?

 9. Administrator Says:

  http://www.savel.org/contacts.html

  Galima rasti per keturias nuorodas nuo šio puslapio. :)

Leave a Reply

Bot-Check (Jei ne skaičiai spauskit refresh. Tik oranžinius naudoti.)

Unhappy Tikbalang