Maniakiški instrumentai…

Kartais galima gauti nebenaudojamų chirurginių instrumentų. Va tokių kaip šitie:

Chirurginiai instrumentai

Šių replyčių savybės žymiai geresnės nei daugelių parduotuvėse parduodamų elektronikos instrumentų. Aš pasirinkau įvairius spaustukus ir pincetus. Bet negalėjau praeiti pro šias nuostabias “šakutes" lenktais galiukais…

Chirurginiai instrumentai

Nors visiškai nepanaudojamas elektronikoje, bet kaip “gag" daikčiukas tiesiog nuostabus. Pačias didžiausias šakutes pakabinau virtuvėje, prie visokiausių peilių. Ir tik vienetai supranta ir kiek pakraupsta nuo šio instrumento..

Chirurginiai instrumentai

Gerbiami Blogo skaitytojai, pabandykit atspėti, kam šios šakutės naudojamos :)

(Dėkui už komentarūs)

29 Responses to “Maniakiški instrumentai…”

 1. Kosmius Says:

  plestukai gal. o gal riebalu nusiurbimo operacijoj irankis naudojamas riebalam nuo sonkauliu nukrapstyt :D

 2. DumBazz Says:

  Idomiausias blogas visatoj, visokio gerio prisiskaityt galima:))

  SItos sakutes ipjovimo vietai prilaikyt is sonu, uzkabina maniakas ir plesia i sona kad lengviau prasikrapstyt gilyn butu galima:)

  Ziaurus dalykas, ypac virtuvej, prie stalo irankiu.. Brrr… Vien paziurejus siurpas krecia

 3. as Says:

  Kabliuoti nereikalingiem dalykam iš atvertos krūtinės ląstos

 4. Pijus Says:

  nugarai kasytis ;-7

 5. mr.eemay Says:

  Gal prilaikyt kokią kraujagyslę ar žarną operuojant?

 6. interfunk Says:

  na tikriausiai ne nugarai pasikasyti :D
  seip speciau kad pjuviui kokiam praskiesti, prilaikyti ar pan :)

 7. LiudasD Says:

  Mano manymu, jos naudojamos atplėšti (praskėsti) prapjautą odą, ne? :)

 8. siGis Says:

  Nu aisku gi kad ne valgymui :)
  Chirurgai manau tokias naudoja kai reikia prakesti audinius kad atsivertu giliau esantys organai.

 9. Administrator Says:

  Taip, daugelis teisingai atsakė, kiti irgi žinojo, bet tinka ir šmaikštus atsakymai. Taip, tai skėstukai (gal kitaip juos vadina), retraktoriai. Angliškai jie vadinami “surgical Volkman retractor" (Volkmanas tai jų modelis tikriausiai, pagal kokį chirugą). Šiaip tai jų visokių modelių yra. Aš pasirinkau tik šakutes. Yra ir visokių mentelių formos, taip pat ir “žirklučių" su fiksacija formos.

  Šitos šakutės skirtos praskėsti ir ištempti audiniams. O tas kitas galas leidžia pririšti kad ir kokį bintą ir taip įtempti prietaisą. Tik kiek baugina, kad šakutės labai jau smailos. Kiti retraktoriai ne tokie jau aštrūs… Kai kur rašo, kad tai “kaulų retraktorius". Reikia kokį mediką paklausti.

 10. MasterChip Says:

  Galima jas naudoti nepaklusniems vaikams,kurie issidirbineja su maistu :) Pvz,daznai buna kad vaikas zaidzia su maistu,nevalgo,spyriojasi,duodi jam tokia sakute ir tegul bando kabint bulvyte,ar kotleto gabala pakabint :) Arba tevu jei neklauso,vakarienei toki iranki duodi ir makaronu :) ziauru…

 11. Valentas Says:

  A jei ne paslaptis, kur cia tokiu nenaudojamu daikciuku isigyti galima? :)

 12. Administrator Says:

  Valentui: metalo laužo supirktuvėje.

 13. DumBazz Says:

  Taip, tai tikriausiai kaulu operacijoms, atviriems luziams, ar sutrupejusiams kaulas sutvarkyti, turejau namie kelias medicinos enciklopedijas, iliustracijose labai graziai viskas buvo parodyta kaip, kas, su sitomis sakutemis. Idomu, sitie walkmanai muzika groja? :D

 14. dzhiurgis Says:

  Sakutes skirtos agurkeliams is sloviko kapliuoti :)

 15. Rimgaudas Says:

  Tokius instrumentus as jau senokai naudoju. Konstruojant tai nepamainomi instrumentai. O tokias sakutes as pavadinau ,, uosves sakutes “. Su jomis galima valgyti pirma ir paskutini karta.

 16. RVV Says:

  Itariu, kad metalo supirktuvej, bet gal galima butu mesteleti daugiau detaliu? :)
  Miestas, gal koks adresiuks? Noriu vienam zmogui padovanoti ta super sakute :)

 17. Administrator Says:

  Taigi jau seniai nėra, nes mes su keliais kolegom ir viską paėmėm… :) Su vienu net susibarėm, nes jis iš viso didžiulę šakutę parovė- jos kitas galas kaip Egiptietiškas kryžius “ankas" buvo…

  O ateityje klausimas ar dar bus. Kiek supratau, čia kažkokia ligoninė nurašė sąvo inventorių nesuderinta su EU normomis.

  Reikia kantriai laukti :)

 18. dfdfa Says:

  " ačias didžiausias šakutes pakabinau virtuvėje, prie visokiausių peilių. Ir tik vienetai supranta ir kiek pakraupsta nuo šio instrumento.. "

  Pipiets . Koks frankenšteinas su ta šakute inksta tarp žarnokų vaikė tai dabar pats teftelį puode vaikysi ? Kur čia nepakraupus :D

 19. Administrator Says:

  Va, “dfdfa" irgi jautrus pasirodė. Kažkodėl žmonėms atrodo, kad ant instrumentų lieka kažkokia “karma". Tipo geležies gabalas, kuris yra sterilizuotas, turės kažkokią blogą įtaką… Va dėl to ir pakabintas tas instrumentas.

 20. Nerijus Says:

  mano tevui buvo isnarintas raktikaulis.. tai buvo sukalta su vinim ten (aisku ne statybinem:) ) db net nebezinau kur besiranda ji bet viena jam atidave kaip suvenyra kai israuke jas:) tai ant jos budavo kalendorius pakabintas :D

 21. Nerijus Says:

  jei kam idomu kaip.. tai isivaizduokit zmogus islendantis rusiskam viksriniui traktoriui tarp kabinos ir viksru..:) kiek pamenu atrodo 7 sonlaukiai tik sweiki like buvo:) kiti sutrupejo kiti i plaucius susmego .. bet isgyveno ir db sweikas kartu dirbam :) ) tik va ta ranka kur buvo isnarinta tai jai nervas pazeistas tai visada nutirpus:) ir taip jau 11metu :) ) va istorija papasakojau :D gal ir ne prie ko.. bet nedaug kam pavyksta manau isgyvent po tokios traumos.. :)

 22. Lamjo Says:

  Tokias šakutes galima iš tikrujų virtuvėje naudotii kai reikia nuskusti žuvį. Sunkiai su žvynais atsisveikinatiems ešeriams kailį nudirti tokiu įrankiu turėtų būti vienas malonumas. Siūlau pabandyt :)

 23. Kosmius Says:

  o klausyk pahuras, kokiam metalyne tu randi tokio “dziaugsmo"?

 24. Administrator Says:

  Kosmiui: nu supranti, pachurams, tokiu daiktų kaip ir neparduoda. O štai solidžiam dėdei Levui tai ir parduoda. :)

  O jei rimčiau- čia padeda ryšiai, kurie atsiranda per daug metų… ir paslaugos, kurios atliekamos tarp “narių". :)

 25. Ernestas Says:

  na,man dantistė kartą padovanojo “krapštytuvą". Toks preciziškas, chromuotas instrumentas su lenkta adata.
  Matos neblogai padilęs, bet dar galima naudoti įvairiems darbeliams.

 26. Administrator Says:

  Dantistų (oj atleiskit “odontologų") instrumentai irgi gerai. Yra ir visokie grąžteliai ir cheminės medžiagos. “Konstruktoriams" siūlyčiau aplankyti dantų technikų parduotuves- be visokiausių žnypliukių, grąžtelių bei pjuklelių, siūlyčiai pasidomėti įvairiom cheminėm medžiagom- klijais, plastikais, silikonais ir panašiai. Kai kurių medžiagų kainos nėra tokios baisios.

 27. H8er Says:

  Dabar jau pamačiau tavo šakutę agurkams…

 28. Amirah Says:

  Tai nera “kaulu retraktorius", nes iseitų, kad juo praskiriami kaulai. Mes sias “sakutes" vadiname keturdanciais kabliukais ir dazniausiai juo naudojame traumatologinems nedideles apimties operacijoms :)

 29. Linas Says:

  Agurkams is stiklainio isimti ir mesai is puodo panasu daikta naudoju :)

Leave a Reply

Bot-Check (Jei ne skaičiai spauskit refresh. Tik oranžinius naudoti.)

Unhappy Tikbalang