ATMEGA USB 15. (Nors čia ir ne mega)

Iš senų stacionarių NMT-450 Nokia telefonų prisilupinėjau mažiukų AT90LS2343 kontroleriukų. Tiesa, tik per atsitiktinumą sužinojau kad tai būtent šitas modelis, nes ant mikroschemos užrašyta “ATMEL 4370405”. Gal tai koks palengvintas variantas ar koks specifinis kontroleris. Paprasčiausiai buvo keletas telefonų, kur toje vietoje stovėjo čipukai su normaliais užrašais “AT90LS2343”.

Jau seniau rašiau apie RGB LEDus iš skanerio, kaip jie gražiai šviečia valdomi MCU ATMEGA16. Užsinorėjau padaryti tą patį, tik su šiuo MCU. Deja jis silpnesnis ir neturi hardware PWM.

Teko prasisukti su programiniu PWM (software PWM). Procesoriuko taktinis dažnis 1MHz, tai pagrindinis ciklas ir skirtas tam PWM generavimui, tuo tarpu pertraukimas skirtas spalvų reikšmių generavimui. Programinis generatorius leidžią neribotą kiekį skirtingai valdomų išėjimų, kad tik užtektu MCU našumo.

Software PWM ATTiny

Visa konstrukcija telpa ant skanerio elemento. Ta “mikroschema” ant geltonų laidelių tai tik programavimo kištukas. Gavosi toks kaip ir nereikalingas “gadget”- galima kur nors pakabinti ir stebėti kaip kaitaliojasi visos vaivorykštės (ir ne tik) spalvos. Pakeitus TCCR0 registro reikšmes, galima keisti spalvų kaitaliojimosi greitį. RGB diodai pajungti per 330 omų rezistorius prie PB0, PB1 ir PB2. Spalvą paskirsto skanerio optika.

Tikriausiai nesupratote kas čia per skaneris? Tai Canon skanerio vaikščiojantis daviklis. Jis pas pigius skanerius padarytas be lemputės ir optinis elementas yra monochromatinis. Kaip skanuoja spalvotą vaizdą? Ogi paprasčiausiai originalą apšviečia paeiliui su raudonu, žaliu ir mėlynu šviesos diodu ir registruoja vaizdą. Šie skaneriai nepasižymi gera vaizdo kokybę. Ypač tai matosi skanuojant juodai baltą tekstą spalvotame režime. Pasižiūrėjus į nuskanuotą paveiksliuką matosi, kad apie raides atsiranda spalvoti šešėliai…

Tamsoje, “hipnotinis prietaisas” visai gražiai šviečia. Dabar maitinu iš Liion akumuliatoriaus (3.7V), bet schemą galima maitinti ir nuo 5V šaltinio (šviečia žymiai geriau). Prie tos pačios plokštės prilitavau LM2937-5 (7805 variantas), tai dabar schemą galima maitinti ir kad nuo 12V automobilio akumuliatoriaus. Toks “mirksiukas” automobilyje turėtu atrodyti “rimčiau” nei paprastas signalizacijos diodas 🙂

Source code software PWM .

4 replies on “ATMEGA USB 15. (Nors čia ir ne mega)”

  1. galetum ideti video, kaip atrodo ta sviesa 😉 o dar galetum kada is tokiu sudeti 2 ar 4 tokius “diodus” ir pasidaryti “aura” prie monitoriaus ar pan 😉 kaip philips telikuose.. kur po 12k nuvertejusiu litu kainuoja 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *