Baikė su Teliko/monitoriaus trafuku

Čia žmonės priekaištauja, kad nieko nerašau. Nelabi turiu laiko, bet dėl gerbiamų klausytojų- skaitytojų per valandžiukę sukurpiau zababoną. Jis atrodo taip:
ZVS CRT FB transformer

Trafukas tai iš kažkokio senoviško teliko ar monitoriaus. Tikrai seno, nes nėra lygintuvo- čystas trafas. Jį man berniukai iš sandėlio rado. Pati elektroninė schema aprašyta senesnėje žinutėje. Jokių skirtumų nėra. Maitinama iš seno 12V švino želinio akumo nuo signalizacijos.

Rezultatas filmuke:


Turėjo gautis rimčiau- paprasčiausiai per daug vijų privyniojau pirminėje apvijoje. Dabar darbinis dažnis tik 18kHz, o toks trafukas jei jis tikrai iš monitoriaus turi važiuoti kaip minimum 30kHz. O mažiau apvijų iškarto sukeltų geresnį transformacijos koeficientą ir aukštesnę įtampą išėjime…

HotHigh Voltage

8 Responses to “Baikė su Teliko/monitoriaus trafuku”

 1. mindaugas Says:

  Dar butu galima pajungti itampos daugintuva nuo teliko ir pajubgti lempute kaitrine gautusi plazmos burbulas :) O kokia ten vielike kad taip greit sutirpo :O

 2. Administrator Says:

  Nu vieliukė sutirpo dėl išsiskyrusios galios. Srovė stiproka tekėjo ir susilydė.

 3. Valdas Says:

  „Maitinama iš seno 12V švino želinio akumo…“
  Man vis neduoda ramybės klausims - kaip sužinot ar akumas želinis ar AGM? Pažiūrėt pro apsauginių gaubtelių skyles, pažiūrėjus pagal ką spręst?
  Išeitis būtų žvilgtelt gamintojo svetainėj? O jei tokios nėr, arba ten apie tai neužsiminama?

 4. Mindaugas Says:

  vienas idomiausiu tinklarasciu uzmigo :(

 5. Matrika Says:

  O tvs trafas tiktų nuo seno sovietinio nespalvoto teliko? Ar per silpnas?

 6. Administrator Says:

  Taip tiktų. Juodai balti telikai, ypač didesni, daug galios naudojo.

 7. Vilius Says:

  Laba diena,

  Atleiskite, jog Jus trukdau, tačiau labai prisireikė pagalbos iš Jūsų pusės. Gal būt galėtumėt padėti klausimais apie šį transformatorių, adresu - http://diodas.wordpress.com/2011/04/22/transformatorius-%D1%82%D0%BF-100-7/ . Gal būt teko susidurti su panašios serijos transformatoriais? Mano pagrindinis tikslas - sužinoti kontaktų numeraciją. Dėkoju iš anksto.

 8. Administrator Says:

  Rodos atsakiau puslapiuose diodas.wordpress, o šiaip pasikartosiu: matosi nuotraukoje žalias ir juodas laidas. Tai 220V. Jungiam juos į rozetę ir matuojam įtampas ant likusių gnybtų.

Leave a Reply

Bot-Check (Jei ne skaičiai spauskit refresh. Tik oranžinius naudoti.)

Unhappy Tikbalang