Šerdies parametrų tyrimai

Skaičiau visokius sudėtingus straipsnius apie magnetines šerdis ir pastebėjau kelias paprastas schemas šerdies parametrų stebėjimui. Tam reikia osciloskopo su X ir Y įėjimu, generatoriaus ir stiprintuvo. Stiprintuvo todėl, kad šerdis reikia stipriai išjudinti. Pradžiai pagalvojau apie savo namų garso stiprintuvo panaudojimą, bet vėliau pagailėjau- jei kas ir sudegs Burr Brown čipas… Geriau parizikuoti didesniu šlamštu. Jau seniai garaže mėtėsi kiek pasvilusios Logitech kolonėlės stiprintuvas. Ten viduje daug TDA7296.

histereze
Testavimo schema labai paprasta. Tik mažom raidelėm buvo parašyta, kad stipriakas turi buti ten toks ir anoks… radau aš to stipriako aprašyma… 600W išėjimas į 8 omų apkrovą.
Panaudojau TD, ją užmaitinau kažkur virš +-50V (Rail to Rail). Eksperimento metu mačiau vos ne 60Vpp išėjima… nupurtyti gali.

histereze
Raudona rodyklė rodo į testuojamą ritę (1.8mH), žalia rodyklė- skubiai surinktas stiprintuvas su kompiuterio procesoriaus radiatorium. Radiatorius darėsi karštas…

histereze
histereze
Eksperimento rezultas. Pasuktas su kompo pagalba ir perverstas. Nes eksperimentuodamas supainiojau X ir Y laidus. Labai panašu į tikrus rezultatus. Reikėtu sukalibruoti ir galima būtų ištraukti realius skaičius iš šio grafiko. Bet šiandien nesu tokios nuotaikos kad pradėčiau naudotis matematika.

O kokį dažnį naudoti? Čia filmukas kaitaliojant dažnį- labai kinta kreivės forma. Dar matyt įtakoja, kad matyt “užlinksta" mano stipriakas. Bent jau šuntinis rezistorius leidžia dūmus. :)

10 Responses to “Šerdies parametrų tyrimai”

 1. Ba1tuks Says:

  O gal galima puslapiuką su visais aprašymais ir matematika? :-)

 2. Administrator Says:

  Galima. O kurį puslapiuką norit?

  feritines serdies parametrai teorija

  :)

  Beja, ši šerdis yra specifinė, labai jau “magnetiška" - tiek mažai vijų ir vos ne du milihenriai. Todėl lengvai sotinasi. Su tai kitais droseliais iš fotkės nieko nesigavo- nesugeba stipriakas jų įsotinti. Pabandžiau dar mažyčiuką srovės trafą pajungti, tai ten jau per daug vijų- iškarto įsisotina.

  Ir dar:
  U ir I

  Čia įtampa iš stiprintuvo ir srovė per ritę. Rodos…

 3. Marius Says:

  Per išsiblaškymą RSS skaityklėje perskaičiau “Širdies parametrų tyrimai", tai ir galvojau, kad jau Levas visai į aukštumas pakilo, bet teko nusivilti :) Juokauju aišku :)

 4. Palangiškis Says:

  Pradžiai ir aš pamaniau, kad širdies parametrus :) Pagalvojau, kad Levas jau prie organizmo kokius elektrodus pasijunginėja :)

 5. Ba1tuks Says:

  O tuos tris puslapiukus gal galima didesne raiška gauti :-D Nes dabar tai panašu į žvairumo tikrinimo lentelę :-D

 6. Administrator Says:

  Kai (jei) matematiškai patvirtinsiu eksperimentą, tada ir viską surašysiu. Formulės paprastos ir lengvai randamos internete. :)

 7. kionig Says:

  Baitukui: susirask magnetines indukcijos bei magnetinio lauko stiprio formules. Aisku rasi diferencineje formoje ir teks suintegruoti :) Tik pas Leva viskas gatava jau :)

 8. mr.eemay Says:

  O galima paklasuti, ką reprezentuoja x ašis ir ką y?

  Man ričių, induktyvumų ir t.t. concept'as vis dar kosmosas :)

 9. Therox Says:

  per daug “magijos" čia man :D

 10. kionig Says:

  [b]mr.eemay[/b], http://lt.wikipedia.org/wiki/Magnetikas#Feromagnetikai

  http://en.wikipedia.org/wiki/Hysteresis#Magnetic_hysteresis

  P.S Tik pas Leva labai jau netradicine schema, bet esme islieka ta pati :)

Leave a Reply

Bot-Check (Jei ne skaičiai spauskit refresh. Tik oranžinius naudoti.)

Unhappy Tikbalang