Polimeriniai kondensatoriai
Jau kuri laiką kompiuterinių plokščių gamintojai pasimokę iš praeities klaidų reklamuoja naują “navarotą":
Kas čia per Japoniški “solid capacitors"? Kas per stebūklas? Tikriausiai čia taip vadinami polimeriniai kondensatoriai. Nuo paprastų elektrolitinių kondensatorių jie skiriasi tuo, kad jame nėra skysto elektrolito. O jei nėra skysčio, nėra kam užvirti, išgaruoti, sprogti… Teoriškai, šie kondensatoriai turi dirbti ilgiau nei įprasti elektrolitai. Arba laikyti aukštesnę darbo temperatūrą.
Iš visokio šroto parinkau vienodus 470uF, 16V kondensatorius:
A- standartinis, lituojamas per skylutę kondikas. B- SMD variantas. C- polimerinis kondikas. Vienintelis išorinis skirtumas kuri pastebėjau, kad polimerinio kondensatoriaus korpusas neturi apsauginių įrantų ant korpuso. Šios įrantos skirtos saugiam garų ir dujų išleidimui jei kondikas sugenda- kad snukio neišplikytų.
Pabandom išvynioti…
Standartinis elektrolitas- tai pilka skardelė, drėgnas popierius. Tuo tarpu pas polimerinį kondiką kažkokie suodžiai tarp skardelių. Ir jie tikrai sausi.
Ta motininė plokštė nuo kurios dėžutės paimta pirma iliustracija tikrai pilna polimerinių kondikų. Tiksliau pasakius, ten stovi VIEN polimeriniai kondensatoriai. Ir prie šito, pridėjus 24 (!) fazių CPU core reguliatorių, tikrai tikiu, kad ta motininė dirbs ilgiau nei garantiniai 36 mėnesiai. Manau 700Lt už motininę ne veltui išmesti. (čia šiaip i7 serverio motką).
Dar informacijos apie kondensatorius, kondensatorių talpos žymėjimą ir kiek info apie kondensatorių ESR (impendansą).
February 13th, 2010 at 11:04 pm
Nu tikekimes, kad japaskes nemeluoja
February 15th, 2010 at 10:53 am
No comments
February 15th, 2010 at 6:57 pm
Viskas vadinasi jau gesti nėra kam…
)
Visi apsikrauna kompais su tom matkėm, ir gyvena ilgai ir labai laimingai
O kas tada naujus kompus pirks, rinka įtiunins ?
February 18th, 2010 at 9:26 pm
Nebijok, vistiek teks pirkti. Ne dėl kondensatorių, tai dėl kokios mikroschemos šimtakojės atsilitavimo. Dabar tokia naujausia mada…
March 5th, 2010 at 5:40 pm
labas gal ne visai i temą norečiau paklausti, pakliuvo man i rankas asrock motinine plokste (senute gal 4-5 m. jai) su p4 3 Ghz procu. kuriasi jinai lygtais viskas tvarkoj, bet mažytis niuansas, plokštės plotas(ten lygtais kažkokie konderiai, tranzai…) prie tos vietos kur jungiasi laidai atėję iš maitblokio, mano manymu gan stipriai kaista. ar čia norma ar gresia svilimu? sorry uz nevisai temą.
December 1st, 2010 at 11:04 pm
va, pasikaičiau tų kondikų datasheetą (aprašyta šioje žinutėje) ir iškilo klausimas- iš kur 50000 valandų jei datašytas rašo apie 5000 valandų?
April 25th, 2021 at 9:47 pm
„klausimas- iš kur 50000 valandų jei datašytas rašo apie 5000 valandų“
Deitašytas rašo valandų skaičių prie tam tikros temperatūros. Kaip ir pats žinai, mažėjant temperatūrai, didėja kondensatoriaus tarnavimo laikas. Klausimas dabar tik kiek. Vienas buvęs Panasoniko inžinierius savo knygoje berods minėjo, kad neva temperatūrai sumažėjus 10-čia laipsnių, kondensatoriaus tarnavimo laikas padvigubėja. Plius priklauso ir nuo to, kokio dydžio srovės tekės. Tai daryčiau prielaidą, kad motininių plokščių gamintojai savo reklamose būtent į tai ir atsižvelgė ir „paskaičiavo“ tuos savo 50 tūkst. Juo labiau, kad vieno gamintojo (kondikų) tinklapyje net buvau radęs kondikų tarnavimo laiko skaičiuoklę, priklausomai nuo darbinės temperatūros, apkrovos. Na, bent jau kalbant apie elektrolitinius. Šitiems irgi gal kažkas panašaus galioja
.
April 26th, 2021 at 12:42 am
Beja, tas serveris tebedirba… kiek čia gaunasi? 11 metų non-stop… apie 96360 valandų…. Pasikuklino su reklama.