Kažikas suvirinimo aparatui su TL494

Nebežinau ką čia jums parašyti… Pernelyg daug projektų pradėta ir jokių rezultatų… Ganėtinai šalta kieme, arklys turputi serga ir savaitgaly veterinorius biški pjaustys ir siuvinės škūrą (nieko baisaus- kosmetinė operacija). Radau seną IBM notebuką, instaliavau Win98 ir įdėjau pasiskolinta SMC waveland PCMCIA plokštę… deja nėra signalo kaiminystėje. O aš tikėjausi, kad netoliese stovintis viešbutis turi bevielį internetą, juk visdėlto 4 žvaigždutės. Gal nuvažiuoti į kokį freespot’ą? Bet nėra batareikių…

Gerai, gerai. Užtenka beletristikos. Pašnekam apie suvirinimo aparatus. Kartais būna sunkoka pradėti virinti- uždegti lanką. Mums reikia naudoti paleidėją- ignitorių. Rusiškuose saituose radau keletą schemų- nuo visiskai paprastučių ir netgi mechaninių iki ganėtinai sudėtingų. Bet visos schemos labai galingos ir galbūt pavojingos. Nutariau paišradinėti dviratį ir pasigaminti savo.

Tai bus mažo galingumo, aukšto dažnio ir aukštos įtampos šaltinis. Kažkas tokio naudojamo LCD monitorių pašvietime. Originali schema gana sudėtinga, jautri ir inoringa. Todėl darom savo schemą.

Čia mano bandymų plokštės:
Something with High Voltage
(LCD pašvietimo shema ir kažkas tokio su TL494 ir galingais mosfetais)

Ir va, po vieno susvilusio mosfeto, topologijos pakeitimo ir schemos pakeitimo, pirmieji rezultatai:
Some experiments

Lankas irgi užsidega, ir ganėtinai stipriai duoda per nagus… ir dar degina. Mažiukas, bet pavojingas žaisliukas.

(praėjo kiek laiko, 2005.11.20)

Burned holes
Išdegintos skylutės

Padidinau įrenginio dažni iki maždaug 200kHz. Pakeičiau MOSFETus į kiek galingesnius ir naujoviškesnius (CEB603AL). Dabar įrenginys nebepurto. Bet užtat mikliai išdegino piršte skylutę. (O tai skauda!) Paveikslėlyje matosi skylutės pradegintos popieriaus lape. Netgi nereikia uždaryti elektros grandinės- srovė prateka per parazitinius kondensatorius.

Bet dar yra bėdų- kai įrenginys maitinamas iš 12V, jis gali veikti tik kokią minutę ar dvi. Kaista MOSFETai. Pabandysiu įdėti kiek moderniškesnius- gal 95N03 ir dar truputi padidinsiu dažnį…

3 replies on “Kažikas suvirinimo aparatui su TL494”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *