Trumpas!

Keletas eksperimentų “Mitų Griovėjų” (Mythbusters) stiliumi. Tai smagūs trumpieji jungimai. Įtampa sumažinta, bet užtat srovės viršija 200A.

Schema maždaug tokia: suvirinimo transformatorius su saugikliais aukštojoje pusėje, žemojoje pusėje lygintuvas, kondikai, šuntas srovei matuoti (nelabai tinkamas, nes srovė viršija 200A), voltmetras, stori laidai su gnybtais ir auka. Kad ir šita:

Trumpas

Auka- tai 4 kvadratų varinė viela su PVC izoliacija.

Trumpas
Šis eksperimentas nepabaigtas iki galo, nes varinis laidas nenudegė- suveikė termo apsaugo pastato įvade. Reiškia srovė tinkle viršijo leistinus 25A pagal tarybinį automatinį saugiklį.
Čia: XVid, 670kb eksperimento filmukas. Su garsu. Prašom atkreipti dėmesį į tai, kaip pašoka laidai nuo magnetinio lauko, sukelto nemenkos srovės.

Toliau eksperimentas su plonesniu laidu. Tai ~1 kvadrato varinis monolitinis laidas, apvalioje, triguboje izoliacijoje. T.y. laideliai turi asmenine izoliacija, toliau eina užpildas ir išorinė izoliacija.

Trumpas
Laidas nudegė prie vieno iš tvirtinimu. Filmukas: XVid, 670kb. Būtinai žiūrėti su garsu.

Ir paskutinis šios dienos eksperimentas. Tai standartinis magnetofono laidas. Ant jo parašyta 230V, 2,5A.
Trumpas

Kas įdomiausia, šiuo laidu, prieš destrukcija tekėjo net 70A srovė…

Filmukas: XVid, 670kb, irgi būtinai žiūrėti su garsu.

7 replies on “Trumpas!”

  1. VAU:))) man sitas patinka 😀 tik gaila barake tokiu nepadarytume, nes speju visam barakui elektra dinktu 😀

  2. Mes su draugais buvom “Pulse Power” konferencijoj Vokieciuose tai ten labai panasu eksperimenta rode. Sukaupe didely energiijos kieky (buvo nuosava laboratorijos pastote, aukstos ytampos ir did talpos kondikai) ir padave y ~30cm laida. Laidas sprogo ir isgaravo y nanodukes. Sprogimas buvo labai stiprus.

  3. To Aivaras:
    Kaip tu galėjai matyt nano-dulkes? Tu gal “paturbintas” ar ką?.. Neįsižeisk, esmė, kad statistinis žmogus gali išskirt iš fono daiktus ne mažesnius kaip 10 mikrometrų. Jei kalbėsim apie nano dydžius, tai jie bus apie šimtą ir daugiau kartų mažesni. Tai ką tu matei, tai buvo nedidelės metalo skeveldros ir garai, kurie yra gan didelių frakcijų (lyginan su 10µm).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *