Kenwood TK-248

Papuolė (eilinį kartą 🙂 ) nešiojamos racijos Kenwood TK-248. Tai senokos, max 5W galingumo, tikriausiai 136(132?)-174 MHz diapazono racijos. Akumuliatoriai visiškai nupuše, bet racijos veikia. Aišku jos vėl buvo suprogramuotos vienam dažniui. Bet šitą prietaisą perprogramuoti žymiai paprasčiau. Nuotraukoje pažvelkit į vietą pažymėta raudona strėliuke:

Kenwood TK-248

Ten yra plastikinis lipdukas. Jį nuplėšus galima pamatyti keturius kontaktus. Mus domina tik pats kairinis. Reikia paimti paprastą pieštuką su grafitinę šerdim ar koki buką metalinį daiktą ir užtrumpinti kontaktėlius. Įjungiam raciją ir ant ekrano turi pasirodyti “SEL”. Jei nepavyksta, reikia bandyti dar karta. Nes nevisada pavyksta sujungti kontaktus.

Kai patenkam į “SEL” t.y. programavimo režimą, viskas labai paprasta. Pirmiausia, galima nurezetuoti raciją į fabrikinį rezimą. Reikia tik vienu metu nuspausti [LAMP] ir [LOW] mygtukus. Turi užsidegti raudonas šviesos diodas.

Racijos kanalo dažnio nustatymas:

Įeinam į programavimo režimą (SEL). Nuspaudžiam mygtuką [D/A]. Ant ekrano turi pasirodyti pirmojo kanalo priėmimo dažnis arba brūkšneliai. Jei matosi brūkšneliai, tai kanalas išjungtas. Kanalo būklę galima perjungti spaudžiojant [LOW] mygtuką.
Sukiojant kanalo perjunginėjimo rankenėlę nusistatom dažnį. Jei sukiojam kartu nuspaude [LAMP] mygtuką, tai dažnis kinta 1MHz žingsniu, be mygtuko- 5kHz. Nuspaudus siuntimo mygtuką [PTT] dažnis įrašomas ir pasirodo kiek labiau mistiškas QT (quiet talk) dažnis. Rekomenduojama pradžiai jo nenaudoti ir jungti “OFF” režimą. Vėl nuspaudžiam siuntimo mygtuką. Dabar įvedam siuntimo dažnį. Kad reguliuojam siuntimo dažnį indikuoja raudonas šviesos diodas. Dažnis nusistato taip pat, kaip ir priėmimui. Vėl nuspaudžiam [PTT] ir įvedam mistiškąjį QT dažnį. Nuspaudus vėl [PTT], racija leidžia programuoti sekantį kanalą. Taip suprogramuojam visus mums reikiamus kanalus. Po programavimo, racija reikia išjungti ir vėl įjungti. Kai redaguojami kanalų dažniai, kanalą pasirenkam nuspaude [MONI] ir sukiojant kanalo pasirinkimo rankenėlę.

Racijos “navarotų” nustatymas:

Programavimo (“SEL”) režime nuspaudžiame mygtuką [TA]. Taip papuolame į “Dealer seting mode”. Sukiojant kanalų reguliatorių pasirenkam opciją, o spaudžiojant siuntimą [PTT] pereinam į kitą punktą.

Dilerinių komandų sąrašas:

1. Leidimas dirbti užimtam kanale;
2. Akumuliatoriaus taupymas;
3. Maksimalus siuntimo ilgis sekundėmis: 30, 60, 90 ir OFF;
4. Stotelės galingumas po įjungimo: H-5W, L-0.5W;
5. Leidimas naudotis galios perjungimo mygtuku [LOW];
6. Leidimas naudotis [T/A] mygtuku (Talkarround/reverse). Leidimas dirbti skirtingomis siuntimo ir priėmimo dažniais. OFF, 1 ir 2. Priklausomai nuo nustatymo neleidžia, leidžia ir reversuoja dažnius;
7. Leidimas naudotis [MONI] mygtuku;
8. Mygtukų cypčiojimas;
9. Skremblerio konfiguravimas KVS-1;
10. Skremblerio kodas (KVS code);
11. Dažninio maskavimo leidimas (QT variable mode);
12. Skanavimo režimo nustatymas;
13. Kreipimosi į prioritetinį kanalą laikas (0.5 – 3.0 s);
14. Kiek laiko laukti pradingus nešančiajai;
15. Mygtukų kombinacijos [MONI]+[D/A] (delete/add) valdymas;
16. Skanavimo sąrašo sudarymas;

Toliau eina numerinės, DTMF klavietūros konfiguravimas ir navarotai susije su tuo:

Į šiuos režimus papuolame iš programavimo režimo “SEL” nuspaudus mygtuką [SCAN].

17. Kiek mygtukų naudojam 12 ar 16;
18. Automatinis numerio rinkimo režimas, naudojant raciją kaip telefoną;
19. Automatinio numerio atmintis 18 punktui;
20. Pirmo skaičio siuntimo intervalas (tarp siuntimo pražios ir pirmo DTMF tono);
21. Toninio rinkimo ilgis;
22. Pirmojo tono ilgis;
23. DTMF naudojimas: 1- toninis iškvietimas negalimas, 2- galimas, 3- galimas grupinis iškvietimas, 4-grupinis iškvietimas su patvirtinimu;
24. Stotelės kvietimo kodas (local code memory);
25. Skiriklio ženklo nustatymas. Rekomenduojama naudoti F (#);
26. Grupinio iškvietimo leidimas;
27. Automatinio atsiliepimo režimas ([LAMP]+[SCAN]);
28. Autoatsiliepimo tipas: 1- perduodamas 24 punkto kodas, 2- perduodamas kvietimo signalas, 3- grąžinamas būklės kodas.

Užprogramavųs vieną stotelę, kitas galima klonuoti sujungųs laidu. Sujungi, įjungi laikydamas [LAMP]+[SCAN]. Poto “šaltinio” stotelėje nuspaudi [MONI], užsidega siuntimo šviesos diodas ir po kokios minutės informacija perduota. Tik reikia “gavėjo” racijoje neužmiršti pakeisti individualų kodą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *