Vandalizacija: pinigų atpažintuvas

Tikriausiai ne vienas kišo pinigus į automatinės benzokolonėlės aparatą ir gal kas mažiau į bankomato pinigų priėmimo lizdą. Ir keiksnojo, kai aparatas neatpažindavo pinigėlių. O labai ne daug kas pagalvodavo, kaip tas aparačiukas padarytas…

pinigu atpazintuvas
Tai toks detektorius su mechaniniais “rolikais” prastumti pinigėlius. Tačiau pats idomumas viduje. Šitas daiGčiukas atsidaro matyt valymui ir kitokiais techninei priežiūrai.

pinigu atpazintuvas

Tačiau pas įdomumas pačiame, elektroniniam viduje:

pinigu atpazintuvas

16 infraraudonų optinių porų kurios peršviečia pinigo kupiūrą. Trys atskirų spalvų (RGB) atspindžio detektoriai. Tikriausiai papildomas mėlynas detektorius prie ultravioletinio diodo. Dvi foto poros pačio įkišimo detektavimui. Vieta tikriausiai kažkokiai kamerai ar magnetinei galvai. Dar du neaiškūs PIN fotodiodai su labai plonais šviesolaidžiais ir atitinkami LEDai.

Visa tai valdoma NEC firmos daugiakojum D70F3116. Dvi AM29F002 ROM mikroschemos, dvi M5M5256DVP RAM, smulki logika, impulsinis maitblokis, DS1803 skaitmeniniai potenciometrai, ADG708 multipleksoriai…

Žodžiu rimts aparats, savo paišytų popierėlių nepakiši… 🙂

4 replies on “Vandalizacija: pinigų atpažintuvas”

  1. Visa elektronika kažkada sudyla ar sugenda. O tada ji atsiduria arba šiukšlyne arba Recycle. O čia jau reikia meninio jausmo ir fantazijos, kad atpažinto kas per daiktas yra.

  2. Hmmmmmmm, idomiai cia padaryta, seip shitas dar paprastas, jei ishkrapshtytum ta fancy ish bankomato, kur banknotas dek bet kaip ir vistiek atpazista.
    Dar idomu ar su situo praeitu bajeris su lipna juosta padaryta uodegele kad bapkes atgal ishtrakut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *