Seno SSD disko gaivinimas

Tai buvo senas Crucial V4 SSD diskas. Jis jau internete nuskambėjęs kaip didelis šūdo gabalas, kad ten viskas striginėja ir panašiai. Buvo ir pas mumi papuolęs toks, kuris iš pradžių ypač sulėtėjo, poto tik pyst ir nebepasirodė kaip įrenginys. Kadangi diskas susikompromitavo, jis buvo išimtas ir numestas į diskų kapines. Šiandien kažkaip užėjo noras paremontuoti tokį nesukomplektuotą kompą, pakeliui pasitikrinti ar mano rastas i5 procesorius geras (ant normalaus kompo gi nebandysi jungti visokį šlamštą) ir panašiai.
Pirmiausia rastas i5 procesorius (Intel Core i5-2500 CPU @ 3.30GHz) veikia… poto užėjo noras prijungti kokį nors diską. Iš “diskų kapinių” paėmiau kelis diskus, bet jie pasirodė ištrinti. Tada prisiminiau, kad turiu notebuko diską kuris parėjo badais. Jis dar veikė. Jame instaliuoti 8.1 windowsai visiškai neužpyko, kad OS pasileido ant visai kito kompiuterio ir puikiausiai aktyvavosi. Tačiau diskas siaubingai lėtas, nes jis ir šiaip kokius 5 metus dirbęs ir jaučiu kelis kartus nukritęs ant žemės… Todėl naujai gauto Windows 8/10 licenziją nutariau perketi kur nors kitur… Ir pakeliui paėmiau tą SSD diską, gal jis veiks po pagulėjimo kapinėse. Ir jis netikėtai pasirodė BIOSe, tačiau kaip PS3016S5 įrenginys kuris neturi talpos. Pasirodo, šis eksperimentinis kompiuteris buvo sukonfiguruotas taip, kad SATA kontroleris dirba IDE režime, o štai AHCI šis “diskas” nesimato. Todėl buvo numestas Windows migracijos procesas ir pradėjau gaivinti diską. Visa bėda, kad mažokai informacijos apie procedūrą ir standartiškai visi softą upgreidina kol diskas dar vaizduojasi disku. “Brick” režime jau biški sunkiau. Kelis kartus eksperimentavau su įvairiom programom ir padėjo ta verisija kur veikia DOS režime. Tik pasirodo reikia daryti taip:

0. Perjungti kompo SATA į IDE režimą.
1. Paleisti kompą iš betko DOS režime.
2. Paleisti isp.bat (arba dlmc skanavimo režime), kad gauti SATA porto adresą.
3. Paleisti dlmc -f 0x81f0 -master (čia skaičiukai ir master iš 2 punkto).
4. Pasigrožėti raudonu užrašu “FAIL”.
5. Ištraukti HDD maitinimą veikiančiam kompe ir vėl pajungti.
6. Pakartoti 3 punkto komandą ir dabar jau gauti “PASS” užrašą.
7. Naudoti atgimusi diską pagal poreikius.

SSD disko crucial V4 unbrick firmaware

Kiek suprantu, iš pirmo karto įsirašo kažkoks boot kodas kuris turi pasileisti, kad rašyti jau pagrindinį firmware. Tai rodo dar ir tas, kad visai kitoks tekstas ant ekrano, rašo apie DDR testavimą ir panašiai. Tačiau jis nepasileidžia. Padarius kieto disko perkrovimą matyt tas kodas pasileidžia. Vienas momentas- kai dariau pirmus kartus ir nepadariau Power cycle, o dariau šutdown ir panašiai, boot kodas dingdavo! Arba man dabar pasisekė, ar paprasčiausiai trumpas Power cycle užkurė boot kodą iš RAM, nes trumpai atjungus ir įjungus diską jo RAM turinys neišnyko. Nesu tikras, bet faktas tas, kad po šito triuko susirašė pagrindinis firmware ir diskas BIOSe jau matosi kaip “SSD disk”.

Dabar galima migruoti windows8/10 5 naują SSD diską ir taip gauti licenzijuotą softą. Labai malonu, kad microsoftas leidžia recoverinti windows licenziją ir ji nėra pririšta prie to seno, subyrėjusio nešiojamo kompo. Nereikia skambinti į supportą ir reikalauti licenzijos atrakinimo.

Beja, gal kas žino ką nors apie MS Office licenzijas? Ne tas pačias naujausias, ne 365, o paprastas 2013, 2010… Esmė tame, kad jau reikės migruoti kalną kompų į naujus windowsus ir reikia persikelti ofiso licenzijas. Turiu kokias 7 dešimtų metų ir kokios 3 tryliktų. Bėda tame, kad man kažkodėl 2010 neberodo microsoft accounte. Rodo tik tryliktas versijas. Ar nebus problemų jei per naujo instaliuojant, licenzijos bet kaip susipainios? Ar MS dėjo skersą ir veikia kaip ir su 2003 ir 2007. T.y. veikia, instaliuojasi, aktyvuojasi ir nekontroliuoja kur ir kodėl aktyvuotos kelios kopijos…

P.S. šis straipsnis liečia ne tik crucial diskus, o visus diskus su Phison kontroleriu (PS3105-s5). Beja, crucial siunčia visus šio disko vartotojus kakot, arba į garantinį.

8 replies on “Seno SSD disko gaivinimas”

 1. > Ar MS dėjo skersą ir veikia kaip ir su 2003 ir 2007. T.y. veikia, instaliuojasi, aktyvuojasi ir nekontroliuoja kur ir kodėl aktyvuotos kelios kopijos…

  n.b. Teko praeiti nedideli MS audita ir nera taip, kad jei jau instaliavosi – viskas tvarkinga. Turi pateikti kiekvienam kompui licencijos irodyma.

  OEM licencijos parkelimas – kaip ir nelegalus 😉

 2. Visiskai taip. Jokios aktyvacijos praejusios nepatvirtins isigijimo fakto tikrinimo metu. OEM negalima kelti i kita kompa, nei office nei windows (Bet galima sena kompa smarkiai suremontuoti, pakeiciant viska) o jei aktyvacija nepraeina, aktyvuoji telefonu. Jei reikia aktyvuoti telefonu kalbant ne su robotu, butina pasakyti, kad kompas iskepe ir yra garantinis pakeistom pagrindinem dalim.
  Viena karta kibau ant w7 is w8 downgradinimo. Teoriskai gali downgradinti su betkokiu raktu, kuris yra galiojantis ne blacklistintas, bet man dedant ta pati rakta, gal jau i simtaji kompa vienas is dvieju niekaip nesiaktyvino. Teko skambinti aiskintis, man atskambinejo…kol galiausiai pradejo tikrinti ir klausineti butent tu nupirktu 8 windu rakto. Nu tada kazka dar cekino, dar skambinejo….o tada nieko kito neliko ir aktyvavo. O paskui atskambino po dienos ale apklausa, kaip jis aptarnavo MS darbuotojas. Tai ir pasakiau, kad pries darbuotoja neturiu nieko blogo, o del MS politikos dedu tvirta 2.

 3. Ofisai ne OEM o su dezutem ir yra tie skaiciukai. O wimdowsus gi pirksim naujus, XP nesiupgreidinasi.
  Man tik idomu ar bus problemos su aktyvavimu nes teoriskai MS gi nezino, kad seni kompai nebeveiks.
  O win kuriuos istraukiau is notebuko bus buitiniam naudojimui.

  Kazkada tirejom musu pareigunu “audita” tai jiems dzin tie lipdukai ir MS fantazijos- jiems reikejo pateikti isigijimi dokumentus (saskaitas). Tai buvo keblu nes daugelis saskaitu senai archyvuose… Gal dabar tikrintojai pasidare protingesni?

  O su tai kreditiniu korteliu mokejimais uz visokiu aksesus ir panasiai tai is viso buhalterine painiava.

 4. Jeigu kompu update nevyksta tai MS nezino, bet kadangi vyksta, jei butu senas irgi veikiantis tai senam islektu aktyvacija (Man taip buvo, nes tulas pilietis nusinese namo rakta ir susiinstalino) bet tas buvo seniai lygtais su 2003 o gal 2007 ofisu. Jei nesiaktyvina automatu, tada teks paskambinus minkyti DTMF’us

 5. Įdomu. Reiks pabandyt reanimuoti manąjį M4. Bet mano ne tai, kad visai nesimato kaip devaisas, bet prijungus nebūna, jei palieki ilgesniam laikui kartais atsiranda. Tačiau lygiai taip pat bet kada ir vėl dingsta… Gal padės.

 6. O daba jau as i tema parasysiu. I lenovo T60 idejau ssd intelini diska, windows xp, ju softelis tokius palaiko…kai windai uzsikrauna (o tai smarkiai pagreitejo lyginant su patefoniniu disku), kompas buna prispanges kokias dvi minutes, jeigu paspaudi kokia nors controline panele arba properties ant my computer…o tuo tarpu kokius diskus gali atidarineti ir ziurineti greitai. Po poros minuciu viskas buna ciki….kazi cia tas intelio softelius trimina kazka ar xp nelabai palaikomi, nors ir palaikomi pagal intelio parasyma?

 7. Nu, net nežinau ką pasakyti… Pas mane SSD stovi trijuose kompiuteriuose: Win7, WinXP ir Linux. Win7 veikia visai normaliai- tai pagrindinis kompiuteris, daugmaž iškarto po login galima naudotis visom programom. WinXP variantas prijungtas prie lazerio, naudojamas labai retai, tačiau būna nedidelis užlaikymas po login. Tačiau sistema visiškai švari- ten tik corelis ir pašto programa. O linuxinį IBM thinkpadą tiuninau gana daug (nors gal ir nereikėjo), tai jis tikrai greitai veikia. Bet čia linuxas, negalima lyginti su win.

  WindowsXP iš esmės nepalaiko TRIM komandos. Norint neužmušti sistemos, reikia išorinės programos kurį laikas po laiko nulintu sektorius. Negirdėjau nieko apie spec intelio programą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *