Naujas ICP, kelionė ir barometras lektuve

Jau seniai rašiau, kad yra toks žaislas kaip ICP OES. Taiva, senasis ICP pavargo, surūdijo, lempa nusilpo ir dar keletas senatvinių ligų. Remontas tokiems aparatams gana daug kainuoja, nes progresas kai kur žengia į priekį ir atsarginės dalys brangsta. O ypač brangiai kainuoja prastovos ir specialistų atvažiavimai. Todėl buvo nutarta, kad aparatą reikia upgreidinti, seną atiduoti gamintojui, biški primokėti ir dar nusipirkti autosamplerį (jie labai krūtai atrodo kaip CNC smauko po megintuvėlius). O jei rimčiau, tai mėginių kiekis didėja, didinant tikslumą reikia viską permatuoti su keliais kontroliniais mėginiais ir t.t. Dabar tai daroma rankomis ir rezultatai skaičiuojami irgi “rankomis”.

naujas ICP
Taip atrodo mūsų naujasis žaisliukas. Dėl jo “aprūvinimo” teko belstis į Vokietiją. Su visu savo “mažuoju haremu” kaip pavadino bendradarbiai. Ten teko būti beveik savaitę, nervinti gamintojus ir atstovus baltijos šalyse. Bet kelionė buvo sėkminga- išmokom naujų triukų, radom defektą prietaise (ir dabar perdarys) ir kelis bugus softe. Gamintojas buvo gana patenkintas, nes sakė kad retai taip pirkėjai išnarsto savo pirkinius.

naujas ICP
Čia senesnio prietaiso detektoriaus PCB. Ten stovi paprastas Linear CCD ir jis registruoja šviesą. Viskas paprasta. Svarbiausia softas ir plazmos stabilumas. (foto pasididina)

Po savaitės kitos prietaisiukas bus jau Kaune. O gaminamas jis Vokietijoje, Kleve miestelyje (kuris smirda gyvulių šūdais), netoli Olandijos sienos (buvo ir ten trumpai nuvykę, o ir aerouostas ten).

Lėktuvėlyje bandžiau matuoti oro slėgį:
naujas ICP
Tačiau kai slėgis nukrito žemiau 800hPa, barometras telefone išsijungė.

3 replies on “Naujas ICP, kelionė ir barometras lektuve”

  1. Na tiesiog blogą programą telefonui pasirinkai. Aš ir bandžiau tą patį eksperimetrą (lektuve slegį matuoti) tai man parodė apie 750hpa žemiausia.

    Buvau ir tą pačia programą isirašes kaip ir tu, kadangi gi nemokama (mokamas funkcijas reikia nusipirkti) tai sustojo lygiai toje pačioje vietoje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *