Kaip gija nuplėšti nagai

Nedidelė siaubo istorija. Norėjau išpresuoti lazerio diodą iš vieno įrenginio, kad pakeisti veikiančiu ir stipriai galingesniu. Tačiau tai dariau paskubomis ir buvau nubaustas. Diodas išsipresavo, atsuktukas pralėkė per diodo tvirtinimo skylutę ir smigo į panagę. Nagas biški neišlaikė, pusiau atsilenkė, pasipylė kraujas ir keiksmai. Poto buvo nagas atstatytas į vietą, pirštas šaldytas, dezinfekuotas.
Kadangi tekėjo kraujas, nagas nepajuodavo. Šiaip, kažkur skaičiau, kad jei nagas nuo smūgio juoduoja, reikia pradurti nagą (kad ir iki raudonumo įkaitinta adata), kad išleisti susikaupusį kraują ir tada sumažėja skausmas. Čia kraujas pats ištekėjo, o pasiutuliškas skausmas tetrūko gal 10 minučių.

Toliau eina filmukas apie tai, koks visdėlto tobulas mechanizmas yra gyva būtybė. Tikrai gamta sugalvojo, kad šis gyvūnas (aka žmogus) tikrai nusilaužinės nagus. Filmas turi amžiaus cenzą, nes internetas pilnas pridurkų kurie gali pradėti alpti ir skųstis youtubėj dėl vaizdelio.

Nesu didelis medikas, bet kaip inžinierius galiu pakomentuoti savo gydymo veiksmus. Pirmiausia- kraujas nutekėjo. Nėra labai baisu, kad teka kiek kraujas. Taip išsiplauna žaizda. Kartu nesusiformavo hematoma (užsistovėjęs kraujas) kur gali veistis mikrobai.
Jodo tirpalas apie žaizdą apsaugojo nuo visada esančių mikrobų. Taip jie negalėjo stipriai patekti į uždarą ertmę ir sukelti puvimą.
Pirštas stipriai sutino (vos ne du kartus padidėjo), todėl naudojom pirmas dienas gana tvirtai suvyniotą bintą. Bintas buvo keičiamas du kartus per dieną pradžioje, vėliau vieną kartą, o poto jau užteko pleistro.
Kai praėjo tinimas, iš po nago tekėjo skaidrus skystis- drenavosi žaizda. Tačiau nebuvo smarvės, nes pavyko apsisaugoti nuo infekcijos.
Poto nagas padžiuvo ir puikiai laikėsi. Tačiau kiekvieną dieną vistiek buvo lašinamas jodas po nagu. Ir matėsi, kad kiekvieną dieną jodas patenka vis gilyn ir gilyn.
Poto nagas atsipalaidavo ir pradėjo klibėti. Tada teko per naujo fiksuoti, nes mums nereikia atidaryti dar neužgijusią žaizdą. O kai nagas pradėjo judėti visiškai laisvai, jis visai lengvai pasišalino. Po apačia jau buvo pastebėtas besiformuojantis naujas nagas. Tie balti miltukai tai antibiotinis preparatas. Nes ten buvo kiek drėgna ir tikriausiai dar vietomis labai jautru. Tai apsauga nuo galimų komplikacijų.
Iki esamos būklės užtrūko apie 12 dienų. Kada pilnai susiformuos nagas tiksliai nežinau, tačiau tai bus tik tada, kai nuaugs visas “avarinis” nagas.

Saugokitės, laikykitės saugumo technikos ir kiek pasinagrinėkit, kaip veikia mechanizmas vardu gyvas kūnas ir kaip ji reikia remontuoti.

Beja, šis nagas nukenčia jau kokį 4 kartą per kokius 40 metų… 🙂

6 replies on “Kaip gija nuplėšti nagai”

  1. O kokie pojūčiai yra tos “apnuogintos odos”, kuri šiaip jau po nagu būna? Palietus skauda?

  2. Tadui. Ten ne “oda”, o ypač plonas “nagas”. Toks pats jausmas kaip sveikam nage. Aišku aš nespaudžiojau stipriai 🙂
    Visa esmė, kad aš 12 dienų saugojau, kad būtent ir susiformuotu naujas nagas. Nes nagas auga ne tik į “ilgį”, bet ir į “storį”.

  3. Paauglystėj ant kojos nykščio užsimečiau baltą plytą. Netgi rentgenuotis važiavau dėl visa ko. O toliau tai viskas atrodė va taip panašiai. Tik kad plyta padarė po nagu mėlynę, tai skaudėjo labai pabaisiškai. Mama prie medikų, tai padarė kraujo nuleidimą su adata — neįtikėtinai palengvėjo. Kadangi kojų nagai auga gerokai lėčiau, tai po savaitės nukritęs nagas atidengė tą ponaginę „odą“, savotiškas jausmas buvo ją paliesti, bet nelabai baisus. Rankų nagų nėra tekę taip traumuotis, vienas kitas pašinas po nagu nesiskaito. Tiesa, vienas pirštas buvo papuolęs į frezavimo stakles, bet jį gan gerai atgal surinko, tai ir klaviatūrą galiu barškint pilnavertiškai 😀

  4. Sveikas Levai. Pavadinime zodis ”gija” turi buti su ”y”. Kitaip gaunasi nesamonė

  5. Aš labai panašiu metu mainavau kopėčiomis iš palubės – kokie 4 metrai nuo akinių iki grindų. Rankose tuo pat metu leidosi perforatorius su d20 x 250 grąžtu. Kopėčios aliuminio, joms atkeršyta – lūžo segmentas.

    Safety first, kolegos …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *