Šiukšlių kaupimo rekordas

Šiandien įvyko kogero didžiausias nepanaudotinų daiktų panaudojimo arba šiukšlių kaupimo rekordas. Tikriausiai ne karta buvo taip, kad koks nors daiktas mėtosi nereikalingas metų metus ir vieną dieną jis išmetamas. Ir nepraeina nė mėnuo ir kam nors prireikia būtent tokio daikto. Bent jau man tai buvo kelis kartus. Ir jokios mistikos nėra- paprasčiausiai pas mane yra ta liga, kad kaupiasi daiktai ir daiGtai. O kartai būna ir kitaip.

Va tas rekordinis daiktas:
juostele teletaipo perfo is KPI
Taip, aš kartais užrašau datą ant daikto. Ši data ir raidės “KPI” sako, kad 1986 metais, sausio 28 dieną, paauglys Levas praėjo pro Kauno Politechnikos Instituto (KPI, dabar KTU) beveik uždarą kiemą ir pamatė, kad institutas išmetė nepanaudotas popieriaus juostas. Šias, 17.5mm pločio teletaipo perfo juostas ir kiek siauresnes- teksto printeriui. Matyt tada buvo tvarkomasi ir jau tapo nebenaudojama ši technologija.
Beja, ten kažkada dideliais kiekiai buvo feritinės atminties ir kito ekskliusyvini gėrio. Deja, liko tik keli rulonai popieriaus, nes buvo noras naudoti kaip “konfeti” ar kaip vadinasi ir buvo užkišta už radiatoriaus. O po to, su eglutės žaisliukais ir kitu šlamštu pasislėpė giluminiuose kloduose…

Juostelė pragulėjo pas mane kiek? Nuo 1986.01.28 iki 2019.05.01. Gaunasi… 33 metai, 3 mėnesiai ir kelios dienos? Normaliai.

juostele teletaipo perfo is KPI
Va kur ta juostelė suėjo.

2 replies on “Šiukšlių kaupimo rekordas”

  1. Kosmosas. Vakar tą patį galvojau taisydamas vintažinį, bet visiškai (neįtikėtinai) apgailėtinos kokybės sovietinį ventiliatorių. Dilde jautriai pritaikęs variklio tvirtinimui kokius 30 metų pragulėjusį kažkokio indikatoriaus laikiklį džiūgavau – pagaliau kaupimas pasiteisino! Bent kartą. Kaip gerai, kad neišmečiau, žinojau kad turiu ir žinojau kur turiu.

  2. Pamenu tais 86-87ais radioelektronikos fake mums per kazkuria praktika duodavo ardyti kazkokios atgyvenusios skaiciavimo masinos blokus , isrenkant radioelementus su vertingais metalais.Tranzu dar iki siol turiu prisiminimui … Butu dave tokia juosta – butume ir ja isarde 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *