ARM:0019 Printeris iš kalkuliatoriaus 2

Buvo straipsniukas, kaip aš sugadinau Citizen CX-123II kalkuliatorių. O dabar šio straipsniuko pratesimas. Toks ilgas tarpas gavosi todėl, kad aš tik mokinuosi. O ir kažkaip įtariu, kad į Bluepill plokšteles kinai sudėjo kažką mažesnio. Nes kartais labai magiškai projektas pradėdavo daryti nesąmones. Todėl labai ilgam sustojau, nes reikėjo savo PCB pasidaryti ir sunaudoti turimas mikroschemas. Dabar mano testavimui teko didesnė mikroschema STM32F103RET6, kuri rodos turi 512K ROMo ir 64K RAM. Tačiau spėju, kad galutinė programa turi tilpti ir į bluepill, jei tik Kinas labai nepataupė.

ARM STM32F103 printer device - calculator impact printer

Šis “printeris” susideda iš kelių modulių: USB modulio, tarpininko tarp USB printerio ir mano citizeno programos. Šio eksperimento pamoka- USB pertraukimas turi būti mažesnio prioriteto nei machaninio printerio. Taip, mechaninis printeris veikia grynai per pertraukimus ir visi “taimingai” svarbūs.
Deja, šis projektas mano nusibodo- aš pilnai nesupratau, kaip veikia spalvos perjungimas ir pirmo (paskutinio) simbolio spausdinimas. Dabar printeris daro tai, kad jam nurodyta- spausdina skaičiukus iš bet kokio teksto paleisto į printerį. Jis kiek stengiasi filtruoti, tačiau vistiek dažnai spausdina nesąmones. Ir kartais užsispiria ir prispausdina ne to, ką norėjau.

Printeriui užtenka energijos iš USB lizdo. Kad paleisti reikia tik dviejų n-kanalo laukinių tranzų (su 3V tolerantišku valdymu, iš kompiuterio motininės plokštės, gal dviejų diodų. Ant PWM motoro valdymo reikia nedidelio elektrolitinio kondensatoriaus.

Ir aišku visas source kodas ir kompiliuotas binaras. Dėmesio! STM Cube projektas neatitinka pačio kodo, pergeneravus, gali nebesusikompliuoti. Dabar binaras yra skirtas STM32F103RET6 mikroschemai.

STM32F103RET6 USB printer device source code and binary – printing on Citizen CX-123II calculator printer.

Buvo smagu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *