CPU upgreidas ir prisipažinimas

Mano senam kompui reikia upgreido, bet primiausia aš tingių, o antriausia pas mane daug keisto softo kuris velniai žino kaip dar veikia ir kur reikėtu gauti installus. O suknisti (legalūs!) windowsai nenori peršokti per kelias kartas ir nepasileidžia. Arba mėlynas ekranas ar pastovus persikrovimas. O dar, mano reikalavimai- kiek daugiau SATA lizdelių ir PCIe slotų.
Ir pripažinu savo klaidą, kad pirkau tokią blogą motininę plokštę. Ar galima įkvėpti naujas galias į šį, 8 metų antikvarą? Aišku SSD, swap ir tmp tai net SSD RAIDas (stripe) iš triju vienetų. Netgi dvasinės ramybės (nugi kompo žaidimų) diskas irgi SSD. Tik backup ir neoperatyvių duomenų diskai mechaniniai.

i series CPU
[i7-4770][i3-3220][i7-2600][i5-3350P]

Pirmiausia reikia dirbti firmoje kuri utilizuoja kompus ir monitorinti gaunamus procesorius. Ir pagaliau gavau lygtai tinkamą, reikiamos kartos (prieš tai rašiau, kad turiu gerų procikų, bet netinka) procesorių- i7-3770. Inkišam ir … nieko. Juodas ekranas ir POST 69.
Gal netinka trečia karta? Surandam ekskliuzyvą- i7-2600. Irgi neveikia. dedam i5-3350P. Irgi neveikia. Kas per nesamonė, nes lygtai šitas procikas buvo originalioje komplektacijoje. Negi vėl reikės sudėti i3-3220? Jis vakar dar veikė… Staiga prisiminiau, čia gi ta suknista motininė… Ji neveikia dėl to, kad jai kažkas nepatinka su video plokšte- BIOSas kažkaip nesugeba pakurti “smurtinės” plokštes.
Ir tai kažkaip susije su procesorium- gal koks nors PCIe perpaskirstymas pradiniam BIOS inicializavime kuris feilinasi. O sprendimas paprastas- reikia tik pakeitus procesorių įkišti senovinę video plokštę. Pas mane tam reikalui negti mėtosi sena video… Nu ir… i7 ir sena video peršoko per POST 69 ir pereina į POST 00 (kontrolė perduota OS krovikui). Po šios manipuliacijos Windows užsikūrė ir jis vėl rado krūvą “naujų” įrenginių. Poto dedam atgal “smurtinę” video plokštę ir viskas veikia. Tik reika dar pakeliui priploti DP kištuko kūrėjus arba surasti DP kabelį su fiksavimu.
Tai dar ne visi šios motinos fintai- turiu kažkokį USB daikčiuką (nepamenu- ar tai viena iš pelių ar USB “flešiukų”) kuris neleidžia irgi prašokti POSTus- stringa!

CPU upgreidas
Gal mano žaidimukai geriau veiks? 🙂

2 replies on “CPU upgreidas ir prisipažinimas”

  1. Biški ne š temą, bet kaip tik neseniai diskutavom su kolegom, kad rasti veikiančią 1155 motininę jau praktiškai neberealu, bet žmonės vis dar prašo po 100€ už 3770. Nusileistu tie pardavėjai ant žemės ir išsiparduotu likučius po keliasdešimt eurų už procą, tai kiek dar džiaugsmo žmonėms tebeturintiems 1155 suteiktu. O dabar dauguma 1155 šeimininkų sėdi ant senienų tipo i3 ar net G serijos ir jei investuoja , tai į naujos motininės+procas pirkimą. Nes už panašius pinigus gali nusipirkti modernią motininę su ryzen procu kuris nenusileis 3770.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *