Su Naujais 2015 metais!

Sveiki Levo smegenų atsarginės kopijos skaitytojai (juk gi taip “brain dump” kompiuterastiškai verčiasi). Sveikinu visus su Naujais Metais. Už kokios mėnesio prasidės kiniški naujieji metai ir jie iš arklio pasidarys rodos ožkos ar panašiai. Praeitais metais visi žurnaliūgos pumpavo tuos kiniškus “medinio arklio” ar panašiai metus. Tačiau kinai keisti, ir sekantys metai bus kažkas panašaus į “guminės ožkos”… tiesa pasakius, kogero net ne ožkos, o ožio metais. Bet prie mūsų tradicijų tikriausiai durnai skambėtu: sveikinu su smirdančio ožio metais. (žinokit ožys tikrai smirda- čiupinėjau vieną zoologijos sode. Psichas visiškas buvo.).
Todėl aš tradičiškai nedėsiu visokių ožių nuotraukų į savo puslapius. O įdėsiu popierinį arklį, tiksliau jo galvą.

pepakura horse head

Kaip čia taip gavosi? Ogi eksperimentas. Tikriausiai daugelis matė internetuose visokius čiūdikus, kurie pasipuošia visokiais šalmais, ginklais ir panašiai iš visokių filmų ar žaidimų. Rodos tai vadinasi “fandom” ar panašiai. Ir tikriausiai dažnai stebėjotes, kaip jie pasidaro tokius gana gražius pričindalus. Aš irgi ilgai stebėjausi jų kantrybe ir kruopštumu. Poto, išsiaiškinau, kad kruopštumo per daug ir čia nereikia. Ir net toks šiknarankis kaip aš, gali kažką panašaus padaryti. Kaip? Ogi yra tokia programa Pepakura. Jau iškarto, iš rašymo, matosi, kad čia ne amerikonų išradimas, o tai iš gilių popieriaus lankstymų tradicijų šalies, Japonijos. Programa leidžia iš beveik bet kokios 3D redagavimo programos pagaminti popieriaus išklotines kurias galima išpjauti ir suklijuoti į popierinį modelį.

Ir šiaip, štai jums šventinė dainelė, Juodaan Viinaa (įkalkime biški gramą):

Ir žinote ką aš visiems linkių naujais metais? Ogi linkiu jums rasti laiko! Rasti laiko ne tik darbui, miegui ir kitiems fiziologiniams poreikiams, bet rasti laiko hobiui, rasti laiko pamedituoti gamtoje, rasti laiko pabendrauti su įdomiais žmonėm. Rasti laiko ką nors išmokti. Rasti laiko ką nors surasti. Ir rasti laiko paprasčiausiai patingėti!

Hai! ir Amen.

4 replies on “Su Naujais 2015 metais!”

  1. Kazkada ketinau su ta pepakura Ramming Frigate is Homeworld Cataclysm zaidimo pasidaryt. Ir modeli radau kazkieno pagaminta, o paskui turejau egzus ir visai pamirsau. Einu ieskot 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *