Darbo laiko apskaitos laikrodis

Jo. Pažiūrėjus į šią nuotrauką, blogo skaitytojai pasakys- jo, jau toks buvo. Ir jie bus biški teisūs ir biški ne. Nes pats VFD laikrodukas jau buvo.

VFD darbo laikrodis
Čia jau kitoks principas ir užduotys. Šis laikrodis skaičiuoja darbo laiką, kiek liko iki pietų ar darbo pabaigos, dar rodos kiek liko iki “perekūro” ir kiek laiko iki perekūro pabaigos.
Nuo seniau aprašyto modelio šis laikrodis skiriasi tuom, kad jis neturi nei vieno valdymo mygtuko. Viskas valdosi per originaliai displėjuje stovinti RS232. Valdyti terminalo programa, ypač, kai serial portas išnaudotas ir displėjui sunkoka. Nes nėra atbulinio ryšio- pas panaudota ATMEGA8 tik vienas UARTas ir jis priima valdymo komandas ir pats valdo ekraną.

Todėl gimė konfiguracinė programa windows operacinei sistemai.

softas VFD laikrodziui valdyti
Aišku “debug” skyrelis jau paprastiems useriams nelabai reikalingas, bet lai lieka.

Kiek apie hardware.
Tai neaiškaus gamintojo POS VFD terminalas. Jo valdymas kažkoks keistas- neradau aš jo aprašymo, todėl artimiausias kodavimas Epson POS, tačiau daugelio komandų nepalaiko. Gal ir dėl to kartais ant ekrano trumpam pasirodo vaiduoklinės raidės. Nesu tikras.

VFD darbo laikrodis
Pati originali ir papildoma hardwarė matosi iš šios nuotraukos- ji išsididina.

Mano “prielipa” tai ta žalsva 25x50mm plokštelė su Atmega8 kontroleriuku ir Philips RTC mikroschema. Nuotraukoje dar matosi kiek atokiau priklijuotas baterėjos lizdas. Du ilgesni geltoni kynar laideliai jungiasi prie RS232 interfeiso mikroschemos atkeltos kojos ir jos paduko. Kiti du kynar laideliai čia uždėti todėl, kad PCB nebuvo skirta uart naudojimui, čia puselė brokuotos PCB.

3 replies on “Darbo laiko apskaitos laikrodis”

  1. Nėr čia apskaitos. Trūksta kortelių, komposterio, bausmių ir tt. ir pan. Kad ir lementoriškas “Labas rytas, Levai” ir “Kas drįsta neateiti į darbą sekmadienį?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *