LED eilutės. Kokia galia?

LED strip from TV
Iškreiptai ilga iliustracija. Tai kelios LED eilutės išluptos iš LED LCD televizorių. Ju pajungimas kaip ir standartizuotas- trys pinai, vienas bendras pliusas ir du minusai.
Kaip matosi iš ilgos nuotraukos, LEDukai kaip ir vienodi (rodos ten du ar daugiau viename korpuse), tačiau pačios konstrukcijos ilgis skiriasi. Skiriasi ir LEDų kiekis. Trumpesnė- 60 vienetų, ilgesnė- 72.
Nors ir tai aliumininė PCB, eksperimento metu primečiau, kad per LED grandinę gali tekėti max 30mA, tai per vieną modulį- 60mA.
Ilgesni moduliai turi apie 101V darbinę įtampą, trumpesni- 84..85V.
Tai duoda ilgesniems 6W, trumpesniems 5W galios. Bet ar tai riba? Kol kas internetuose neradau jokios informacijos apie šiuos modulius.
Beja, prieš 3 metus sumontavau tokius modelius savo namų WC. Kol kas viskas veikia, tik gal kiek padidėjo mėlynos spalvos. Šiaip, šis apšvietimas optimizuotas LCD matricom, tai jis labai išryškina … geltoną spalvą. Tikriausiai suprantate ką aš turiu omenyje 🙂

Po fiasko su “led fillament bulb”, man liko tos lempos ala 8W draiveris (matosi nuotraukoje), tai jis puikiausiai veikia su šiais moduliais. Tik kažkodėl kiek nedaduoda galios. Matyt 8W tai buvo matuoja mažais ligotais kiniškais watukais.

jo… kad neiškraipyti puslapių dizaino esu priverstas dar prirašyti kelias eilutes teksto. Šiuo metu ant stalo guli keli projektai kurie visiškai netraukia širdies. Žaisti su metalu dar negaliu- kai toks “pavasarinis” oras, garaže siaubingai šalta. Biški ten pasitryniau ir varva nosis. Bandžiau remontuoti Apple Cinema 24″ LED monitorių, bet nepavyko. Visi komponentai atskirai veikia, o kartu- neveikia pašvietimas. Nors kogero panašio LED eilutės sumontuotos to monitoriaus matricoje. Beja ten LG matrica LM240WUG.
Kad nusiraminti nervus išardžiau prieš tai aprašytus power elektronikos modulius ir tranzus sudėjau į dėžutę- gal panaudosiu. Gal jau užtenka rašyti teksta? Jau palindo po iliustracija? Jo jo, jau lenda šita eilutė, tai kaip ir užbaigiu tekstą. 🙂

Gavau nusiskundimą, kad tekstas dar kažkiek lenda už paveiksliuko.
O dabar dar lenda?

10 replies on “LED eilutės. Kokia galia?”

 1. anekdota sakai?

  Rasistinis:

  Einu keliu ir matau negras vedasi dviratį. Galvoju- bliamba, visai kaip mano. Nubėgu namo patikrinti. Ne, viskas gerai, maniškis sėdi kampe, batus šveičia.

 2. O kas per fiasko su anom lempelėm? Nudvėsė greitai ar tiesiog per mažai šviečia?

  Kaune, beje, Hyper Maximoje esančiame Charlie Pizza visas interjero „dezainas“ padarytas ant tų diodinių filamentinių lempikių. Negalėjau savo akim patikėt.

 3. kaiptik uzvakar isardziau dvi lg matricas, pagalvojau apie sviestuvus, susiradau tavo senesni varianta ir nusprendziau, kad per mazai svies, kad vertetu zaist..
  buvau uzsiroves, kad neveikia apsvietimas del softo, irasyto i pacia matrica 😀

 4. fiasko- pirkau 3 lempeles. Vieną keturių vatų ir dvi aštuoniu. Keturiu vatų šviečia, bet silpnokai, o galingesnės abi perdegė. Ledai pasvilo, matyt dėl karsčio.

  O monitorius… sąvininkas susigalvojo investuoti rodos 130 už naują mainboardą.

 5. O tai kiek prie max galingumo sukrenta itampos viendam LEDukui?
  Gi mazdaug nuo 3V prasideda, tai 72vnt LED grandinei reiks daugiau nei 216V?
  Ar cia kazkaip kitaip yra?

 6. taigi rašiau: “Ilgesni moduliai turi apie 101V darbinę įtampą, trumpesni- 84..85V.” įtampa matuota prie 30mA. Vienoje juostelėje du moduliai lygegrečiai. Viso- 5..6W prie šios srovės. Klausimas- kokia leistina srovė? Diodai sumontuoti ant aliuminės PCB, kaip ir rimtas aušinimas numatytas (modulis priklijuotas prie aliuminio profilio, kuris prisuktas prie aliuminės matricos nugaros).
  30mA per dioda toks kaip ir konservatyvus skaičius. Kad sužinoti realų, reikia paleisti teliko modulį.

  LCD LED
  24V in, VSYNC, 3D_ENA, 3D_PWM, EX_DIM, INT_DIM, ENA, EPWM, Error Out. Kaip ir vienas kitas valdymo laidelis.

  O interfunk- per daug nigeriškas akcentas, ir per daug fuck žodžių. Tai žeidžia mano baltą dušią.

 7. netaip interpretavau žodį “turi”.

  Tai remiantis Lemonos LEDais, ir jų PDFais: (linkas i lemona) tai maždaug per diodą 30-50mA, pikais: 100-200mA, tai per diodų modulį dvigubai turetu būti.
  Arba kelti josteles įtampą, kol gausis bent 3V kritimas per modulį:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *